Blog, Gastronomi

MasterChef Yarışmacıları Acunmedya Akademi’de

MasterChef Yarışmacıları Acunmedya Akademi’de MasterClass aldı.

Yarışmacılar, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Gastronomi bölümü Mutfaklar Koordinatör Şefi Ömer Tezel, Pastacılık Koordinatör Şefi Bigem İdrisoğlu ve Pastacılık Eğitmeni Nilgün Ertuğ’dan özel tarifler öğrendiler.

Mutfaklar Koordinatör Şefi Ömer Tezel’den Kuzu Kelle Pişirme ve Sunum Tüyoları

Dünyanın önde gelen Gastronomi Okulu “Culinary Institute of America”daki eğitimini ve deneyimini Acunmedya Akademi’de Mutfaklar Koordinatörü olarak uygulayan Şef Ömer Tezel, MasterChef yarışmacılarına Kuzu Kellenin 3 farklı kas yapısının, 3 farklı pişirme tekniği ile pişirilmesi ve sunumuyla ilgili püf noktaları öğretti.

Şef, yarışmacılarla Kuzu Kellenin özel tütsüleme yöntemini paylaştı.

Pastacılık ve Ekmekçilik Koordinatör Şefi Bigem İdrisoğlu’ndan “Buharda Bun Ekmeği” Yapımı

Pastacılık Koordinatör Şef Eğitmeni Bigem İdrisoğlu, Hindistan’da aldığı yoga eğitiminin de işine kattığı değer ve bilgelikle Acunmedya Akademi’de Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi vermektedir.

MasterChef yarışmacıları, Şef Bigem İdrisoğlu’ndan “Buharda Bun Ekmeği”nin nasıl yapıldığını ve ekmek yapımının püf noktalarını öğrendiler.

Türkiye’de Butik Pastacılığın Öncüsü Nilgün Ertuğ’dan Browni Yapımı

35 yıl önce Dolce Pastanesi’ni kuran, Türkiye’ye ilk butik pastacılığı getiren ardından “Cafe di Dolce” ve son olarak da “Dolce Fırın” markalarının yaratıcısı ve işletmecisi olan Nilgün Ertuğ, Acunmedya Akademi’de tecrübelerini ve işletmecilik sırlarını öğrencileri ile paylaşmaktadır.

Nilgün Ertuğ, bu özel eğitimde MasterChef yarışmacılarına imza ürünlerinden biri olan özel browni yapımı dersi verdi ve tüm püf noktalarını anlattı.

Acunmedya Akademi’nin Usta Şef Eğitmenleri, MasterChef yarışmacılarına verdikleri bu özel eğitimde anlattıkları yapım teknikleri ve verdikleri püf noktalarıyla unutulmaz bir Masterclass yaşattılar.