E-Ticaret Yöneticiliği ve Girişimciliği Eğitimi

Neden E-Ticaret Yöneticiliği ve Girişimciliği Eğitimi?

Çok hızlı büyüyen e-ticaret pazarı, profesyonel çalışmak isteyenler için oldukça zengin iş imkanları sağlayan bir sektör ve girişimciler için de kar potansiyeli yüksek bir pazar haline gelmiştir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

E-Ticaret sektöründe profesyonel olarak çalışmayı ve gelecekte bu sektörde yönetici olmayı hedefleyenlerin yanı sıra, e-ticaret girişimcisi olmayı hedefleyenler bu eğitimi almalıdır. Ayrıca e-ticaret alanında verimli bir eğitim ile bilgi almak isteyen kişiler de bu eğitimden faydalanabilir.

Eğitim sonunda katılımcılar; ticaret girişimciliği, ticaret yöneticiliği, dijital pazarlama öğrenmiş olacak ve profesyonel olarak gelir elde edebilecektir.

Hangisinde Uzmanlaşmalıyım? E-Ticaret Girişimciliği mi? E-Ticaret Yöneticiliği mi?

E-Ticaret Yöneticiliği ve Girişimciliği Eğitimi 3 aşamada tamamlanacaktır. Öğrencilerimiz eğitimin ilk aşamasında; “E-Ticarete yönelik temel bilgileri” öğrenerek uzmanlaşmak istedikleri alanı seçecek duruma geleceklerdir. Böylece öğrencilerimiz kendi gelecekleri ve kariyerleri konusunda kendi kararlarını vererek E-Ticaret Yöneticiliği ya da E-Ticaret Girişimciliği programlarımızdan tercih ettikleri ile eğitimlerinin 2. aşamasına devam ederler. 

Üçüncü aşamada ise; iki ihtisas programı yeniden bir araya gelerek “Dijital Pazarlama Eğitimi ile SEO, Google Adwords ve Facebook ile Instagram gibi sosyal medya reklamları” konularında öğrencilerimiz bilgilenerek eğitimi tamamlıyorlar.

Bu eğitim programında; Toplam eğitim içeriği 10 Hafta 90 saattir.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

-E-Ticarete giriş
-E-Ticarete başlamadan
-E-Ticarette dikkat edilmesi gereken unsurlar
-E-Ticaret profesyonellerinin görevlerinin tanıtılması
-Öğrencilerin yeteneklerine göre iş bulabilmesi
-Pazar yerinde çalışanların deneyimleri
-Bütçe kontrolü
-Ürün seçimi
-Dağıtım kanalları
-Pazarlama stratejileri
-Uygulamalı e-ticaret sitesi yapılandırma(Ücretli ve ücretsiz uygulamalar)
-Pazaryeri entegrasyonları
-Kullanılan paneller
-Nasıl satış yapılmalı
-Gereken yatırım miktar ve getirileri
-Entegratör panel kullanımı
-Google adwords
-Search engine optimization (SEO)
-Facebook ve Instagram gibi sosyal medya reklamları

Eğitimi Alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Maaşlı eğitim programı, katılımcının eğitimi devam ederken kurum ve firmalarda stajyer pozisyonunda çalışarak maaş almasını sağlayan bir programdır.Akademi’ye devamlılık gösteren, lise mezunu olan her katılımcı, eğitimin 1.ayı dolduğunda programa dahil olarak maaş almaya başlayacaktır.

Maaşlı eğitim programı süresince öğrencilerimiz asgari ücretin yarısı oranında maaş alacaktır.Maaşlı eğitim programı devamlılık gösteren her öğrencimiz için 6 ay sürmektedir.

Devamlılık gösteren her öğrencimiz eğitim ücretinin 16,500 TL’sini geri almış olacaktır.

Daha fazla detay için ‘maaşlı eğitim programı’nı inceleyin.

Eğitim, 17 Ekim 2022 tarihi için planlanmaktadır.
Eğitimlerimiz yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin stüdyolarında ve bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak yapılmaktadır.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
Katılımcılar, E-Ticarete yönelik temel eğitim bilgisi alır. Akabinde, E-Ticaret Yöneticiliği veya E-Ticaret Girişimciliği konusunda donanım sahibi olur. Dijital Pazarlama eğitimi ile iş hayatına hazır hale gelir.
Eğitimin sonunda öğrencilerimiz donanımlı bir E-Ticaret Yöneticisi ya da E-Ticaret Girişimcisi olarak iş hayatına atılma fırsatına sahip oluyorlar.

Eğitimi tamamlayanlar; ticaret girişimciliği, ticaret yöneticiliği, dijital pazarlama öğrenmiş olacak ve profesyonel olarak gelir elde edebilecektir.

Katılımcılar bu eğitimle; E-ticaret firmaları ve çeşitli markaların e-ticaret kanallarının yönetiminde yer alabilir.

E-Ticaret Yöneticiliği ve Girişimciliği Eğitimi’nde kullanılacak bilgisayar veya masaüstü programlarının tedariğini Acunmedya Akademi karşılamaktadır.
Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. E-Ticaret Yöneticiliği ve Girişimciliği Eğitimi analitik düşünce yeteneği, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.

Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar. Sadece Katılım Belgesi alabilirler.

Dijital Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Dijital Bölümü eğitimleri ile Sosyal Medya ve Google Reklamcılığı, Dijital İçerik ve Yayıncılık, Kodlama, E-Ticaret, Dijital Müzik ve Ses Tasarımı gibi bir çok alanda çok çeşitli bilgiler, püf noktaları, teknikler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her biri alanında üstad kabul edilen ve sektör deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilen eğitimleri alın, dijital işiniz olsun.

Dijital Bölümü Eğitmenleri

Dijital İşin Olsun

LinkedIn’e 2021 verilerine göre geçen yıl, tüm sektörler bazında en hızlı büyüyen pozisyonların dijital alanındaki işler olduğu görüldü.

Bu alandaki iş fırsatlarında gerçekleşen talep artışının %52 olduğu tespit edildi. Tüm dünya dijitalleşirken bir uzman olarak sen de bu değişimden fayda sağlamaya hazır mısın?