ProPastry Chef Eğitimi

Neden ProPastry Chef Eğitimi?

Eğitime katılan kişiler, mutfak disiplinine hâkim olacak, yanlış bilinen pratik bilgileri doğruya çevirecek, dünyanın her yerindeki mutfaklarda kullanılan geçerli terimleri öğrenip ve bunu belgelendirerek mutfak deneyimini ileriye taşıyacaktır.

Katılımcıların mezuniyet sonrası alacakları Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Sertifikası Türkiye’de ve dünyada tüm mutfaklarda çalışmaya başlayabilmek için mesleki yeterlilik belgesidir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Mutfakla ve aşçılıkla ilgilenen, kendini geliştirip geleceğini profesyonel mutfaklarda hedefleyen “Gastronomi Tutkunları”, Gastronomi dünyasında kendi işini açmak isteyen “Girişimciler”, Gastronomi Eğitimi vermek ve bu yönde kariyerinde ilerlemek isteyen “Eğitimciler” için uygun bir eğitimdir. Daha önce bu alanda eğitim almış veya deneyimi olan kişiler doğrudan bu eğitime katılabilirler.

Toplam eğitim içeriği: 4 Hafta 68 Saattir.

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe (09.00 – 13.00) – (Belirlenecek cuma günleri MasterClass planlanlacaktır.)
Hafta Sonu: Cumartesi-Pazar (09.00-18.00) – (Belirlenecek cuma günleri MasterClass planlanlacaktır.) 

*** İleri seviyedeki eğitimlerimiz, Acunmedya Akademi Chef Eğitimi veya 3 yıldan fazla mutfak deneyimi olan mutfak profesyonellerinin katılabileceği eğitimlerdir.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

-İş sağlığı ve güvenliği
-HACCP eğitimi
-Hijyen
-Haşere kontrolü eğitimi
-Menü planlama ve maliyet hesaplama
-Beslenme
-Tart
-Bar
-Cookie
-Özel beslenmeye yönelik pastacılık
-Temel çikolata eğitimi
-Ekşi mayalı ekmek ve hamurlar
-Ekşi maya pizza
-Özel gün ekmekleri (Panettone, Stollen)
-İleri seviye mayalı hamurlar
-Yeni nesil pastalar ve dekorlama teknikleri
-Makarnalar
-El açması börek
-Katmanlı hamurlar (Danish)
-Şeker hamuru ile pasta yapım teknikleri ve şekerlemeler

Eğitimi Alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

MasterChef yarışmasına katılmak isteyen Gastronomi Öğrencilerimiz, videolu ön elemeleri geçerek seçmelere katılma şansına sahip oluyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimin, temmuz 2024 döneminde başlaması planlanmaktadır.
Yüz yüze eğitimler İstanbul Maslak 1453’te bulunan Nişantaşı Üniversite NeoTech Campus’te gerçekleştirilmektedir.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
ProPastry Eğitimi, öğrencilerimizin mevcut tecrübelerini pratik ağırlıklı içeriğiyle zenginleştirerek sektörde şef olarak yer almalarını hedeflemektedir. Öğrencilerimiz uzmanlaşmak istedikleri alanlarda pratik, teknik ve yaratıcı yönlerini bütünleştirmektedir.

Fikirlerini ve vizyonlarını profesyonel mutfaklarda hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları özel becerileri kazanırken yaratıcılıklarını da geliştirmektedirler.

Katılımcılar bu eğitimle otel, kafe ve dünya mutfağı sunan restoranlar gibi işletmelerde şef olarak işe başlamaktadır.
ProPastry Eğitimi kapsamında uygulama konuları için gerekli tüm ekipman tedariği (kıyafet ve yemek malzemeleri) Acunmedya Akademi tarafından karşılanmaktadır.
Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. ProPastry  Eğitimi hız, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar.

Gastronomi Bölümü Hakkında

Gastronomi bölümü, uzman şeflerin eğitmenliğinde sahip olduğu becerilerini hayalindeki işe dönüştürmek isteyenler için profesyonel eğitimler sunuyor.

Profesyonel eğitmen kadromuz tarafından verilecek olan teorik ve uygulamalı eğitimle tüm mutfak terim ve tekniklerine hakim olacak, NeoTech Campus içerisinde verilecek eğitim sonrasında öğrencilerimize sunacağımız yurt içi ve yurt dışı stajlar ve başarılı öğrenciler için iş imkanlarıyla sektöre bir adım daha yaklaşacaksınız.

Gastronomi Bölümü Eğitmenleri

Gastronomi İşin Olsun

5 yılda diğer sektörlerden çok daha fazla bir oranla en az %10 büyümesi öngörülen Gastronomi dünyası iş olanakları konusunda da çok avantajlı. Kendini geliştiren mezunlarımız tercihlerine göre otellerde, restoranlarda, turistik gemilerde, gastronomi ile ilgilenen medya kuruluşlarında ve kamuda iş imkanına sahip olurlar.