Dijital Pazarlama Yöneticiliği Eğitimi

Neden Dijital Pazarlama Yöneticiliği Eğitimi?

Dijital Pazarlama Yöneticiliği dersleri, bir markanın dijital stratejisinin oluşturulması ve uygulanmasında uçtan uca tüm aşamaları içerir.

Günümüzde veri, mecra, içerik, reklam birbirini tamamlayan ve çok geniş kapsamları bulunan terimlerdir. Birinin eksikliği dijital iletişim ve pazarlama puzzle’ının bozulmasına neden olur. Dijital Pazarlama Yöneticiliği dersleri içgörü ve analizden içeriğe, platformdan kampanya kurgulamaya, stratejiden uygulamaya tüm parçaları bütün olarak içerir.

Bu eğitimi alan kişiler, bir markanın dijitaldeki iletişimini bütünsel olarak kurgulayabilir ve uygulamaya geçirebilir. Eğitimden öğrendikleri bilgiler ve kazandıkları farkındalık ile dijital ajans ya da marka ekibinde çalışma yetkinliğine sahip olabilir ve bu yetkinlik ile fark yaratacak çalışmaları hayata geçirebilir.

Pazarlama departmanı çalışanları, bu eğitim ile dijitalin dinamiklerine hakim olarak, marka paydaşları ile daha etkili iletişim kurabilecek ve süreçlerini daha verimli şekilde yönetebilecektir.

Eğitim; sektörel terimler, araçlar, uygulamalar hakkında bilgi vermek ile birlikte, dijitalin dinamikleri hakkında farkındalık sağlar. Bu farkındalık, çok hızlı gelişen dijital ve internet çağında proaktif gelişimin anahtarıdır. Günden güne değişen dijitali takip etmek, güncel kalmak için gerekli bakış açısını sağlar.

Bu eğitim programında; toplam eğitim içeriği 14 Hafta, Haftada 4 saat toplam 56 saattir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Dijital Pazarlama Yöneticiliği eğitimi; her sektörden işletme sahipleri, pazarlama yöneticileri, dijital pazarlama uzmanları, girişimciler, öğrenciler ve bu sektörde kariyer sahibi olmak isteyen herkes tarafından alınabilir.

Bu sektörde kariyer sahibi olmak isteyen kişiler için tüm bilgi ve aşamaları içermektedir. Dijital strateji oluşturmak, içerik üretimi ve stratejileri, dijital medya planlama, platform dinamikleri, analiz ve içgörü oluşturma, markanın baştan sona dijital checkup’ı gibi aşamaları öğrenerek, bir ajans ya da markada kariyer fırsatı yakalayabilirler. Dijital Pazarlama departmanı altında tüm birimlerde çalışabilirler.

Eğitim ile işletme sahipleri ve pazarlama yöneticileri, dijital varlıklarını daha etkili bir şekilde yönetebilecek bilgi ve farkındalığa erişebilirler. Ayrıca, yeni trendleri takip ederek ve pazarlama faaliyetlerini ölçümleyebilir, fark yaratacak çalışmalara imza atabilirler.

Girişimciler, işletmelerini dijital dünyada öne çıkarabilecek tüm bilgi ve bakış açısına sahip olacaklardır. Bu sayede, hedef kitlelerine daha etkili bir şekilde tanıyabilir, ulaşabilir ve işlerini büyütebilirler.

Bu eğitim, ayrıca sosyal medya yöneticileri, SEO uzmanları, E-ticaret yöneticileri, E-posta pazarlama uzmanları, Dijital pazarlama yöneticileri, Web tasarımcıları ve diğer dijital pazarlama alanlarında çalışan veya çalışmak isteyen katılımcılar için de yol gösterici olacaktır.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

-Yeni dünyada dijital pazarı anlamak ve analiz etmek
-Dijitalde yetkinlik kazanarak strateji oluşturmak
-Dijitalde marka konumlandırmak
-Müşteri yolculuğu tasarlamak ve e-ticaret süreçlerini oluşturmak
-Dijital iletişim stratejisi
-Dijital rekabet analizi
-Dijital medya yatırımları ve ölçümleme
-Sosyal medya iletişiminde hesap yönetim süreçleri
-Sosyal medya iletişiminde hazırlık süreci
-Sosyal medya iletişiminde iletişim süreci
-Proje etkinlik süreçlerinde adımlar
-Moderasyon
-Analiz ve raporlama
– Marka ve sektöre yönelik analiz, veri ve içgörü değerlendirmeleri
– Marka dijital hedefleri ve konumlandırması
– Hedef kitle yaklaşımı
– Platform yaklaşımı
– İçerik yaklaşımı
– Medya planlama yaklaşımı
– Online offline entegrasyon
– KPI belirlenmesi
– Dijitalin dinamikleri ve marka entegrasyonu
– Süreç planı ve uygulama adımlarının belirlenmesi
-Platformlar ve kullanım alanları
-Reklam stratejisi
-Reklam model ve amaçları
-Hedef kitle ve analizi
-Google, Linkedin ve Tiktok reklam örnekleri
-Raporlama ve analiz
– Dijital veri nedir? neden ihtiyaç duyarız?
– Veriye dayalı temel performans metrikleri (KPI) nasıl belirlenir
– Verinin analizi neden önemlidir?
– Dijital veri akışı nedir? algoritma nasıl çalışır?
– Dijitalde veriden içgörü oluşturarak nasıl performans elde ederiz? başarılı örnekler neler?
– Dijital dünyadaki performansı arttırmak için etrafımızdaki veriyi nasıl yorumlamalıyız?
– Performans analiz araçları nelerdir? ne işe yarar? nasıl kullanılır?
– Performans pazarlama kampanyalarında takip edilmesi gereken temel metrikler nelerdir?
– Performans nasıl ölçülür? nasıl rapor hazırlanır ve yorumlanır?
– Web sitesi, SEO, keyword analizi için kullanılan araçlar
– Sosyal medya analizi için kullanılan araçlar
– Görsel ve yazılı içerik üretimine yönelik araçlar
– Benchmark ve sektörel analiz araçları
– Yapay zeka araçları
-LinkedIn neden önemli?
-LinkedIn’de kişisel marka oluşturma
-İşveren markası için LinkedIn
-Employee advocacy kavramı
-Platform dinamikleri
-Örnek profiller
-Linkedin profil – Health check
-Markalar için dijital varlık analizi
-Dijital rekabet analizi
-Dijital araçlar ile sektör analizi ve hedef kitle tanımlamaları
-Analiz sürecinin çıktı ve öngörüye dönüştürülmesi
-Öngörü ve fırsat alanları doğrultusunda marka dijital iletişim stratejisi hazırlanması
-Dijital gelişme ve trendlerin marka iletişimine uyarlanması
-Yol haritası ve uygulama adımlarının hazırlanması
-Sinema ve dizi sektöründe dijital iletişim uygulama süreçleri
-Üniversite ve eğitim sektöründe dijital iletişim uygulama alanları ve amaçları
-Lokalleşme & Bireyselleşme: Lokasyon, kültür ve bireylere özel iletişim tasarımı
-Müşteriyi dinleme: Müşteri geri bildirimlerinden çıktı üretme ve stratejik yaklaşım
-Context – Content: Dijital marka konumlandırması ve içerik stratejisi
-E-Ticarete yönelik key strateji ve örnekler
-Veri analizi ve dijitalde yeniden konumlandırma
-Dijital iletişimde hikaye yaratmanın önemi
-Farklı sektörlerden dijital iletişim ve kampanya örnekleri

Eğitimi alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimlerimiz yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin stüdyolarında ve bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak yapılmaktadır.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
Dijital İletişim ve Danışmanlık Hizmetleri sunan Hayal Akademisi Şirketi’nin Tecrübeli Ekibi tarafından verilecek olan eğitimin ana hedefi; eğitimi alan kişilerin dijitalin dinamikleri ve kullanımı hakkında bilgi ve farkındalık sahibi olmalarına, dijital pazarlama alanında uzmanlaşmalarına ve dijital dünyada başarılı olmalarına yardımcı olmaktır.

Öğrenciler, bu eğitim programını tamamladıktan sonra dijital pazarlama stratejileri oluşturma, dijital kanalları etkili bir şekilde kullanma, dijital veri analizi yapma ve dijital pazarlama faaliyetlerini ölçümlü bir şekilde yönetme becerilerini kazanacaklardır.

Eğitimin amacı öğrencilere teorik bilgi ve uygulamalı beceriler kazandırarak dijital iletişim sektörüne nitelikli insanlar kazandırmaktır.

Eğitim sonunda katılımcılar; kurumsal veya ticari amaçlarla dijital kanallar kullanarak iletişim faaliyetlerini yürütmekte olan şirketlerde dijital pazarlama stratejilerinin oluşturulması, uygulanması ve ölçümü gibi alanlarda çalışmak için uygun adaylar olarak kabul edilecektir.

Bu alanda eğitim alan katılımcılar; uygulamalı becerileri, teorik bilgi ve deneyimleriyle işverenlerin beklentilerini karşılamak için çalışabileceklerdir.

* Sosyal Medya Uzmanı
* İçerik Pazarlama Uzmanı
* Dijital Pazarlama Uzmanı
* Dijital Reklam Uzmanı
* Dijital Veri Analizi Uzmanı
* E-Ticaret Süreç Sorumlusu
* Dijital Proje Yönetim Sorumlusu

Dijital Pazarlama ve Yöneticiliği Eğitimi kampüs dışında da etütler ve projeler ile devam ettiğinden dolayı öğrencilerimizin kendi bilgisayarları ile katılmaları beklenmektedir.
Katılımcılar, bilgisayarlarına Discord uygulaması yüklemelidir.
Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. Yazılım Uzmanlığı Eğitimi analitik düşünce yeteneği, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar.

Dijital Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Dijital Bölümü eğitimleri ile Dijital Reklamcılık ve Web Analitiği, Dijital İçerik ve Yayıncılık, Kodlama, E-Ticaret, Dijital Müzik ve Ses Tasarımı gibi bir çok alanda çok çeşitli bilgiler, püf noktaları, teknikler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her biri alanında üstad kabul edilen ve sektör deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilen eğitimleri alın, dijital işiniz olsun.

Dijital Bölümü Eğitmenleri

Dijital İşin Olsun

LinkedIn 2021 verilerine göre geçen yıl, tüm sektörler bazında en hızlı büyüyen pozisyonların dijital alanındaki işler olduğu görüldü.

Bu alandaki iş fırsatlarında gerçekleşen talep artışının %52 olduğu tespit edildi. Tüm dünya dijitalleşirken bir uzman olarak sen de bu değişimden fayda sağlamaya hazır mısın?