İleri Televizyonculuk Eğitimi

Neden İleri Televizyonculuk Eğitimi?

İleri Televizyonculuk eğitimini almanızın başlıca nedeni; televizyonculuk sektörüne en doğru altyapı ve uzman kadronun kontrolünde girebilecek olmanızdır. Nişantaşı Üniversitesi akademisyenlerinden her ayrıntıyı ve ince bilgiyi teorik olarak ele alırken, Acun Medya’nın televizyonculuk dehası profesyonelleri de öğrencilere işin mutfağını bizzat uygulamalı ve yerinde göstermektedir.

Katılımcıların mezuniyet sonrası alacakları Nişantaşı Üniversitesi sertifikası ile sektörde bir çok fırsatın kapısını aralayacak yetkinlik seviyesini gösterecek çok önemli bir artıdır.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Televizyonculuk sektörüne yeni girecek ve bu alanda iş sahibi olarak kendisini geliştirmek isteyen kişiler, hali hazırda sektörde çalışan ve bilgilerini akademik bir eğitim – uygulama programıyla bütünleştirmeyi düşünenler bu eğitimi mutlaka almalıdır.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

Ana Dersler
Transmedya
Hikaye ve Dijital Hikaye

Genel Konular
İçerik İletim Yöntemleri
İçerik Yaşam Döngüsü
Yayın Teknolojilerinin Evrimi, Yeni Trendler ve Kavramlar

Yayın Yönetim
Reyting Sistemi ve Hesaplamaları
Yayın Etiği
Dijital Medya ve VOD

Yapım ve Format
Görsel Estetik
Format Sektörü
Format Türleri
Format Başarısı

Teknik Operasyonlar
Teknik Yönetmenlik
Görüntü Yönetmenliği, Işık ve Renk
Kamera Kullanımı, Hareketleri, Çekim Ölçekleri, Uygulama
Ses

Kurgu
Edius
Adobe After Effects / ID Tasarım
Photoshop / Afiş Tasarım
Photoshop

Sıkça Sorulan Sorular

Şu an aktif olarak kaydı devam eden İleri Televizyonculuk Eğitimi Yaz Dönemi 2022 tarihinde başlatılacaktır.

Öğrencilerimiz, hafta içi ve hafta sonu grubu olmak üzere haftada toplam 16 saat ders alacaktır. Hafta içi dersleri haftanın 4 günü günde 4 saat, hafta sonu dersleri Cumartesi Pazar, günde 8 saat olarak gerçekleşecektir.

İleri Televizyonculuk Eğitimi yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin televizyonculuk eğitimi stüdyolarında kamera, kurgu ve prodüksiyon eğitimleri verilmektedir. Pratik eğitim konularının önemli bir kısmı da Acun Medya bünyesinde de uygulamalı olarak işlenecektir. 
Eğitimler ağırlıklı uygulama ve sektör içerisinde etkileşim üzerinden verilecektir. Katılımcılar eğitimin ilk iki haftası genel bir televizyonculuk eğitimi alacaklar, bu iki haftanın sonunda istedikleri uzmanlık alanını (kamera, kurgu, prodüksiyon) seçerek daha kapsamlı bir eğitim programından geçeceklerdir. Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te Acunmedya Akademi’nin televizyonculuk eğitimi stüdyolarında gerçekleştirilecek kamera, kurgu ve prodüksiyon eğitimlerini pratik olarak da desteklemek amacıyla Acun Medya bünyesinde uygulamalı eğitimler ve sektörden eğitmenlerle birebir çalışmalar yapılarak gerçek deneyim fırsatları da sunulmaktadır.

Eğitim boyunca yapılacak tüm çalışmalarınızı kaydetmeniz ve bu kayıtları eğitim bittikten sonra da kullanabilmeniz için kendinizin temin edeceği  minimum 1 TB Harici Hard Disk ile eğitime katılmanız gerekmektedir.

18 yaşını doldurmuş ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. Televizyonda  kariyeri hız, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Eğitim boyunca hazırlanan tüm ödevler, 3 proje ve değerlendirme mülakatı, final projesi, değerlendirme mülakatı, eğitmenlerin kanaat notları ve %90 devamlılık yüzdesinden oluşan bir puanlama kombinasyonu, başarı puanınızı oluşturmaktadır. 

Başarı Puanı: 95 

Başarı puanı 90’dır.
Devamlılığı %90’ın üstünde olan her öğrencimiz Mezuniyet Belgesi alabilir. Başarı puanı Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programına katılabilmek için gereklidir.
Devamlılık ve katılımcılık Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterlerden biridir. Bu yüzden devamlılığı %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar. Sadece Katılım Belgesi alabilirler.
İleri Televizyonculuk Eğitimi kapsamında uygulama konuları için gerekli tüm ekipman (kamera, bilgisayar, ışık, reji ekipmanı vs.) Acunmedya Akademi tarafından sağlanmaktadır. Katılımcıların edinmesi gereken ekstra bir ekipman söz konusu değildir. 
Eğitimlerimizi başarı puanı ile bitirirseniz doğrudan “Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programına” dahil olacaksınız.

Acun Medya Akademi Network’üne dahil olarak, sektör profesyonelleriyle birlikte ilk günden itibaren çalışarak, sektöre hızlı bir giriş fırsatı sağlayacaksınız.

Eğitiminiz sürecinde Acun Medya, TV8, Exxen gibi firmaların önde gelen yöneticilerinden ve televizyonculuk dehası profesyonellerden uygulamalı olarak eğitimler alacaksınız. 

Sadece Akademi Öğrencilerine özel en az 4 adet MasterClass’a ücretsiz katılacaksınız.

Eğitimlerimizi başarı puanı ile bitiren öğrencilerimiz doğrudan Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programından faydalanabilecektir. 
Acunmedya Akademi sektörün önemli ihtiyacı olan nitelikli ve eğitimli eleman ihtiyacı yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda Nişantaşı Üniversitesi ve Acun Medya’nın network’ündeki şirketlerin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak ve başarılı mezun öğrencilerimizin sektöre hızlı bir giriş yapmasını sağlamak amacıyla Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı oluşturulmuştur.

Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı, iş fırsatlarını sürekli takip eden ve başarılı öğrencilerimizin mezun olduktan sonra da kariyer yolculuklarında destek olan Acunmedya Akademi Kariyer Merkezi uzman ekibi liderliğinde yürütülmektedir.

En fazla 3 aylık deneme süreci olarak başlayacak işiniz maaşlı olacaktır. Kadroya alınmanız, sizinle işveren arasındaki anlaşmaya bağlıdır.

Televizyon Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Televizyon bölümü bünyesindeki İleri Televizyonculuk Eğitimi ile ilgi duyduğunuz alanda (kamera, kurgu, prodüksiyon) uzmanlaşacak, Acun Medya profesyonellerinden işin püf noktalarını öğrenecek ve sektörde çalışmak için gerekli bütün donanımlara sahip olacaksınız.

Her biri alanında uzman, uzun yıllara dayalı uygulamalı ve akademik tecrübeye sahip olan eğitmenlerimiz sizi, çalışmayı hayal ettiğiniz sektörün tam da ihtiyaç duyduğu kişiye çevirmek için hem teorik, hem de pratik eğitimlerle donatacaklar. Kazandığınız bu yetkinlikleri sektörde çeşitli firmalarda staj yaparak iyi bir iş tecrübesinin kapılarını aralayabilirsiniz.

Televizyon Bölümü Eğitmenlerimiz

Televizyon İşin Olsun

Küresel krizlerden etkilenmeden büyümeye devam eden TV ve Platform Yayıncılığı Sektörü global olarak 500 milyar Amerikan doları büyüklüğe ulaştı. 

Kitlesel iletişim araçları arasında popülaritesi hiç eksilmeyen ve her geçen gün kullanıcılara daha kaliteli içerikler üretmek için kendini geliştiren televizyonculuk sektörüne adım atmaya hazır mısın?