Prochef Eğitimi

Neden Prochef Eğitimi?

Eğitime katılan kişiler, mutfak disiplinine hakim olacak, yanlış bilinen pratik bilgileri doğruya çevirecek, dünyanın her yerindeki mutfaklarda kullanılan genel geçer terimleri öğrenip ve bunu belgelendirerek mutfak deneyimini ileriye taşıyacaktır.

Katılımcıların mezuniyet sonrası alacakları Nişantaşı Üniversitesi sertifikası ise sektörde birçok fırsatın kapısını aralayacak yetkinlik seviyesini gösterecek çok önemli bir artıdır.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Mutfak becerilerini ve tecrübelerini uluslararası standartlarda geliştirmek ve bunu belgelendirmek isteyen, 3 yıldan fazla mutfak deneyimi olan mutfak profesyonellerinin katılabileceği bir eğitimdir.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • HACCP
 • Hijyen
 • Pest kontrol (Haşere ve Kemirgen Önleme)
 • Cost Control (Menü Maliyeti Hesaplama)
 • Beslenme

 • Türk Mezeleri
 • Kemik Suları (Düdüklü Tencere)
 • Uluslararası Çorbalar
 • Salsa ve dipler
 • Taze Dolgulu Makarnalar
 • İleri Seviye Sakatatlar
 • Kümes Hayvanlari
 • Kuru ve Islak Salamura Tekniği
 • Kırmızı Etlerin İşlenmesi
 • Uygulamalı Sushi yapımı
 • Deniz Mahsulleri
 • Sous Vide Pişirme
 • Tütsülenmiş etlerin anlatıldığı Okul Gezisi
 • Bitkisel Bazlı Beslenme (Uygulama)
 • İleri Pastacılık
 • Zengin Ekmekler

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimlerimiz 28 Mart 2022’de başlatılacaktır. Eğitim profesyonel mutfak ortamında yüz yüze olarak gerçekleştirilmektedir. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2 sınıftan oluşacak olan bir  akademik takvim oluşturulmuştur.

Öğrencilerimiz, hafta içi, haftanın 4 günü, sabah ve öğlen grubu olarak günde 4 saat, haftalık toplam 16 saat eğitim alacaklardır. 

Hafta sonu gruplarımız Cumartesi-Pazar günde 8 saat (09.00-18.00), haftalık toplam 16 saat eğitim alacaklardır.

Cumartesi-Pazar günde 8 saat (09.00-18.00), haftalık toplam 16 saat eğitim alacaklardır.

. 

Yüz yüze eğitimler İstanbul Maslak 1453’te bulunan Nişantaşı Üniversite NeoTech Campus’te gerçekleştirilmektedir.
16 yaşını doldurmuş ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. Profesyonel Mutfak Kariyeri disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.

Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.

İleri seviyedeki eğitimlerimiz, Acunmedya Akademi Chef Eğitimi veya 3 yıldan fazla mutfak deneyimi olan mutfak profesyonellerinin katılabileceği eğitimleridir.
Yüz yüze eğitimler İstanbul Maslak 1453’te bulunan Nişantaşı Üniversite NeoTech Campus’te gerçekleştirilmektedir.
Eğitimlerimiz Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te yer alan gastronomi sınıflarında endüstriyel mutfak ekipmanları ile gerçekleştirilmektedir. Teorik olarak aktarılan konular uzman şeflerimiz eşliğinde bizzat öğrenciler tarafından uygulanmaktadır.
Eğitim sonunda verilecek olan Nişantaşı Üniversitesi sertifikası, Türkiye’de ve dünyada tüm mutfaklarda çalışmaya başlayabilmek için mesleki yeterlilik belgesidir.
Direktör ve eğitmen şeflerimizin yanı sıra, ihtisas eğitimleri sektörün ileri gelen, konusunda uzmanlaşmış şefler tarafından verilecektir. Ayrıca konuk olarak çağıracağımız misafir şeflerimizle birlikte dönem içerisinde belli aralıklarla “Master Class”lar düzenlenecektir.
Eğitim boyunca hazırlanan tüm ürünler ve final banketi, 2 ödev, 1 yazılı sınav, final bitirme sınavı, eğitmen kanaatleri ve %90 devamlılık yüzdesinden oluşan bir puanlama kombinasyonu, başarı puanınızı oluşturmaktadır.
Başarı puanı 90’dır.
Devamlılığı %90’ın üstünde olan her öğrencimiz Mezuniyet Belgesi alabilir. Başarı puanı Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programına katılabilmek için gereklidir.
Devamlılık ve katılımcılık Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterlerden biridir. Bu yüzden devamlılığı %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar. Sadece Katılım Belgesi alabilirler.
Eğitimlerimizi başarı puanı ile bitiren öğrencilerimiz doğrudan Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programından faydalanabilecektir. 
Acunmedya Akademi sektörün önemli ihtiyacı olan nitelikli ve eğitimli eleman ihtiyacı yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda Nişantaşı Üniversitesi ve Acun Medya’nın network’ündeki şirketlerin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak ve başarılı mezun öğrencilerimizin sektöre hızlı bir giriş yapmasını sağlamak amacıyla Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı oluşturulmuştur.

Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı, iş fırsatlarını sürekli takip eden ve başarılı öğrencilerimizin mezun olduktan sonra da kariyer yolculuklarında destek olan Acunmedya Akademi Kariyer Merkezi uzman ekibi liderliğinde yürütülmektedir.

En fazla 3 aylık deneme süreci olarak başlayacak işiniz maaşlı olacaktır. Kadroya alınmanız, sizinle işveren arasındaki anlaşmaya bağlıdır.
Eğitim başlangıcından itibaren gerekli olan tüm ekipmanlar, kıyafet ve yemek malzemeleri Acunmedya Akademi tarafından sağlanacak olup öğrencilerin herhangi bir ekipman temin etmesine gerek yoktur.

Gastronomi Bölümü Hakkında

Gastronomi bölümü, uzman şeflerin eğitmenliğinde sahip olduğu becerilerini hayalindeki işe dönüştürmek isteyenler için profesyonel eğitimler sunuyor.

Profesyonel eğitmen kadromuz tarafından verilecek olan teorik ve uygulamalı eğitimle tüm mutfak terim ve tekniklerine hakim olacak, NeoTech Campus içerisinde verilecek eğitim sonrasında öğrencilerimize sunacağımız yurt içi ve yurt dışı stajlar ve başarılı öğrenciler için iş imkanlarıyla sektöre bir adım daha yaklaşacaksınız.

Gastronomi Bölümü Eğitmenlerimiz

Gastronomi İşin Olsun

5 yılda diğer sektörlerden çok daha fazla bir oranla en az %10 büyümesi öngörülen Gastronomi dünyası iş olanakları konusunda da çok avantajlı. Kendini geliştiren mezunlarımız tercihlerine göre otellerde, restoranlarda, turistik gemilerde, gastronomi ile ilgilenen medya kuruluşlarında ve kamuda iş imkanına sahip olurlar.