Yapay Zeka ile İçerik Üretimi Eğitimi

Neden Yapay Zeka ile İçerik Üretimi Eğitimi?

Neden Yapay Zeka ile İçerik Üretimi Eğitimi ile beraber ortaya çıkan geleceğin mesleklerinden biridir. Doğru kelime seçimi, biçim ve yapıyı belirlemek, dil modelinin ilgili, doğru ve çeşitli çıktılar üretmesini sağlar. Yapay zeka teknolojilerini kullanarak dijital içerik üretimini hızlandırmaktadır.

Toplam eğitim içeriği; 8 hafta, 64 saattir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Yapay Zeka ile İçerik Üretimi sosyal medya ve video alanlarında içerik üretme becerilerini geliştirmek ve geleceğin mesleğini öğrenmek isteyenler bu eğitimi almalıdır.

Dijital içerik üretimi tek başına yeterli değildir. Birden fazla platform ve dakikada milyonlarca saatlik içerik üretilmektedir. Kaliteli içerik üretim sürecini hızlandırmak yapay zeka ile mümkündür.

Katılımcılar eğitimin sonunda yapay zeka kullanarak video, sosyal medya,
içerik ve YouTube alanlarında bilgi ve beceriye sahip olacaklar. AI geleceğin mesleği olduğundan Prompt Operatörlüğü ile beraber çeşitli meslekler doğacaktır. Geleceğe hazır olmak isteyenler bu eğitimi almalıdır.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

Derste, yapay zekanın en yaygın kullanıldığı konuları uygulamalı olarak keşfedeceğiz. Bu sayede, öğrendiğiniz bilgileri kendi uzmanlık alanlarınızda nasıl uygulayabileceğinizi öğreneceksiniz. İster dijital
pazarlamayla ilgilenin, ister serbest çalışın ya da bir ajansa sahip olun; tüm SEO stratejilerini sınıf içinde uygulamalı işleyeceğiz.
Bilgisayar kullanımında klavyenin önemi çok büyüktür. Ne kadar hızlı klavye kullanırsanız işlerinizi o kadar hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Elbette, herkes hızlı bir şekilde klavye kullanamaz. Yapay zeka teknolojilerini kullanarak sadece bir tuşa basarak dakikalar içinde istediğimiz konuyu metne dönüştürebiliriz. Bunu yaparken yazım hatalarını da yapay zeka teknolojileri sayesinde düzeltebiliriz. Bu teknoloji ile tüm düşüncelerinizi artık klavye kullanmadan metne dökebilirsiniz.
Derste keşfedeceğiniz uygulamalar sayesinde herhangi bir dilde program bilgisi gerektirmeden sıfırdan dağıtıma hazır video içerikleri hızlı bir şekilde üretebileceksiniz. Hatta sınıfta uygulamalı olarak 100 videoyu tek derste editleyebileceksiniz. Yapay zeka sayesinde sıfır program bilgisi ile bunu yapabileceksiniz.
Bir yazı belgesindeki metni silmek oldukça kolaydır, değil mi? Yazıyı seçip silebilirsiniz. İşte yapay zeka teknolojileriyle birlikte, istemediğimiz bölümleri kesmek de aynı şekilde basit hale geliyor. Bir video içinde gereksiz kelimeleri veya cümleleri metni seçer gibi seçip silebiliriz. Sınıf içinde uygulamalı kendi videolarımızı bu şekilde düzenlemeyi keşfedeceğiz.
Yapay Zeka Akıllı Düzenleme Teknolojisi sayesinde, bir saatlik videoları sadece dakikalar içinde otomatik olarak düzenleyebilecek ve paylaşmaya hazır hale getirebileceksiniz.
Video üretmek için sürekli bilgisayarın başında olmak bazen yorucu olabilir. Ancak, kendi sesimizi klonlayarak ve yüzümüzü kullanmadan video içerikleri oluşturmanın bir yolu var. Sınıf içinde uygulamalı olarak kendi sesinizi nasıl klonlayabileceğinizi keşfedeceğiz. Bu şekilde, yüzünüzü göstermeden video içeriklerini kolayca oluşturabileceksiniz.
Yapay zeka teknolojisini kullanarak kendinizi dakikalar içinde klonlayabilir ve istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Eyfel Kulesi’nin yanında bir fotoğrafınız olabilir veya Japonya’nın benzersiz sokaklarında bir gezideymiş gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca, sunumlarınız için hızlıca fotoğraflar oluşturabilir veya ürünleriniz için kendi klonlama yöntemini kullanabilirsiniz.
Yapay zeka eklentileriyle birlikte internet üzerinde hayal ettiğimiz herhangi bir web sitesini tamamen kontrol altına alabiliyoruz. Sadece birkaç saniye içinde binlerce satırlık veriyi işleyebilir ve istediğimiz bilgiye anında ulaşabiliriz. Bu eklentiler sayesinde pazar araştırmalarını kolayca yapabilir, SEO ve trend konuları anlık olarak takip edebiliriz. Artık dünyanın farklı platformlarında araştırmalarınızı, hiçbir bilgiye veya yabancı dile ihtiyaç duymadan kolayca yapabileceksiniz.
Dijital platformda büyümenin en pratik yolu, başarılı kişileri takip etmektir. Trend konularını takip etmek kadar önemli olan şey, başarılı formatları da izlemektir. Bir konuşmacının konuşma tarzını taklit etmek oldukça zordu. Metni indirmek, konuşma kalıplarını incelemek ve anahtar kelimeleri belirlemek zaman ve bilgi gerektiriyordu. Ancak yapay zeka teknolojisi sayesinde artık istediğimiz kişi gibi olabiliriz. Örneğin, beğendiğiniz bir içerik üreticisinin tarzında yazılar yazabilir ve aynı dili kullanarak içerik oluşturabilirsiniz. Böylece, milyonların sevdiği tarzda, formatda metinleri dakikalar içinde üretebilirsiniz. En güzel tarafı ise bu işlemi yaparken herhangi bir kodlama veya yabancı dil bilgisi gerekmeksizin gerçekleştirebilmenizdir.
Evden çalışmak isteyen ve hızlı bir şekilde gelir elde etmek isteyen öğrencilerimize özel yönlendirme sınıf içinde yapılacaktır. Hangi siteleri ve hangi yöntemleri kullanarak yapay zeka teknolojileriyle kendi ürünlerini nasıl satabileceklerini öğreneceğiz. Bu konuyu derslerde uygulamalı olarak işleyeceğiz. Böylece isterseniz internet üzerinden yapay zeka teknolojilerini kullanarak ve serbest çalışarak para kazanma fırsatını elde edebilirsiniz.

Eğitimi alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimlerimiz online canlı – uygulamalı eğitim olarak gerçekleştirilmekte olup; uygulamalı olarak yapılmaktadır.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
Günümüzde birden fazla platformda dakikada milyonlarca dijital içerik üretilmektedir. Kaliteli içerik üretim sürecini hızlandırmak ve maaliyetleri düşürmek sadece yapay zeka ile mümkündür.

Katılımcıların; yapay zeka kullanarak video, sosyal medya, içerik ve YouTube alanlarında bilgi ve tecrübe edinmelerini sağlamaktır; alanına hakim Yapay Zeka ile İçerik Üreticisi ve Yöneticisi, Yapay Zeka ile İçerik Üreticisi yetiştirmektedir.

Katılımcılar bu eğitimle; yapay zeka kullanarak video, sosyal medya, içerik ve YouTube alanlarında bilgi ve tecrübeye sahip olacaktır. Yapay zeka teknolojileri ile içerik üretimi ve yönetimi yapabilecek, AI sayesinde kalite kaybı olmadan işi hızlandırabilme kabiliyeti kazanacaktır.

AI geleceğin mesleği olduğundan Yapay Zeka ile İçerik Üretimi ile beraber çeşitli meslekler doğacaktır. Bu konuda bilgi sahibi olan kişiler danışmanlık vererek ek gelir elde edebilecektir.

Katılımcılar bu eğitimle;

-Yapay Zeka Operatörü
-Sosyal Medya Uzmanı
-YouTube Uzmanı
-Instagram Danışmanı
-Hızlı ve kaliteli içerik üretim uzmanı
-Freelancer
-Blogger, Vlogger
-Yazar

olarak yer alabilirler.

Yapay Zeka ile İçerik Üretimi Eğitimi kampüs dışında da projeler ile devam ettiğinden dolayı öğrencilerimizin programa kendi bilgisayarları ile katılmaları beklenmektedir.
Katılımcılar, bilgisayarlarına Discord uygulaması yüklemelidir.
Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. Yapay Zeka ile İçerik Üretimi Eğitimi analitik düşünce yeteneği, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar.

Dijital Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Dijital Bölümü eğitimleri ile Dijital Reklamcılık ve Web Analitiği, Dijital İçerik ve Yayıncılık, Kodlama, E-Ticaret, Dijital Müzik ve Ses Tasarımı gibi bir çok alanda çok çeşitli bilgiler, püf noktaları, teknikler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her biri alanında üstad kabul edilen ve sektör deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilen eğitimleri alın, dijital işiniz olsun.

Dijital Bölümü Eğitmenleri

Dijital İşin Olsun

LinkedIn 2021 verilerine göre geçen yıl, tüm sektörler bazında en hızlı büyüyen pozisyonların dijital alanındaki işler olduğu görüldü.

Bu alandaki iş fırsatlarında gerçekleşen talep artışının %52 olduğu tespit edildi. Tüm dünya dijitalleşirken bir uzman olarak sen de bu değişimden fayda sağlamaya hazır mısın?