MAAŞLI EĞİTİM PROGRAMI

Acun Ilıcalı

Acunmedya Akademi

Ahsen Ebrar Karartı

Televizyon

Derslere katılım ve devamlılık sağlayan her öğrencimiz, Akademi’de eğitimleri devam ederken “Maaşlı Eğitim Programı”na dahil olup maaş almaya başlayacaktır.
Öğrencimizin, Maaşlı Eğitim Programı’na katılarak maaş alabilmesi için en az lise mezunu olması gerekmektedir; derslere katılım ve devamlılık sağlanması zorunludur. Bu şartlara sahip olan tüm Acunmedya Akademi öğrencileri Program’a katılabilmektedir.
Evet, üniversitede lisans veya ön lisans eğitimleri devam eden öğrencilerimiz Program’a katılabilmektedir.
Öğrencimiz, Akademi’de, eğitiminin birinci ayını doldurduğunda Maaşlı Eğitim Programı’na katılmaya hak kazanmaktadır ve Program’a girişi yapılmaktadır.
Öğrencilerimiz, Akademi eğitimlerinin birinci ayından itibaren Program’a dahil oldukları takdirde maaş almaya başlamaktadır.
Maaşlı Eğitim Programı’nda, öğrencilerimize, aylık 2750 TL tutarında maaş ödemesi yapılmaktadır.
Evet, toplam 6 ay ile sınırlı olmak üzere maaş alacak öğrencimizin maaşının kalan süresi Maaşlı Eğitim Programı kapsamında staj yaptığı yerde devam etmektedir. 3 aylık eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, bu sürede Program ile aldığı maaşı, mezun olduktan sonra staja kabul edildiği firma/kurum/işletmede de almaya devam etmektedir.

Boray Karaca

Dijital

Rabia Laçin

Gastronomi

Eğitim sonunda %90 devamlılık sağlayan ve başarı kriterlerini yerine getiren tüm öğrencilerimizi, Acunmedya Akademi network gücünü kullanarak ACUNMEDYA Kurumları ile sınırlı olmamak üzere sektördeki kurum/firma/işletmelere staj ve iş için yönlendirmektedir. Staj ve iş imkanları işveren firma/kurum/işletmenin ihtiyaçları doğrultusunda olmakta ve Acunmedya Akademi iş ya da staj garantisi vermemekle birlikte öğrencilerimiz için network’ünü en etkin biçimde kullanmaktadır.

Staj ya da işe kabul edilen mezunlarımızın staj/iş süresi tamamen işveren ile mezunumuz arasındaki anlaşma ile belirlenmektedir ve mezunlarımızın işyeri kural ve ortamına uyum göstermesi esastır.
Sigorta ve maaş sorumluluğu Akademi tarafından karşılanan mezunlarımız, hedefledikleri kurum/firma/işletmelerin stajyer seçiminde çok avantajlı pozisyonda olup, öncelikli olarak tercih edilmektedirler.

Öğrencilerimiz, bu program sayesinde, sigorta ve maaş yükü olmadığından, program dahilinde firma/kurum/işletme ile daha kolay anlaşma imkanı bulabilmektedir.

Firmalar, işe alacağı adaylar arasından 3 ila 6 ay boyunca birlikte çalıştığı kişileri öncelikli olarak tercih ederler.

Maaşlı Eğitim Programı süresi: 6 aydır. Program dahilinde, 6 ay boyunca öğrencilerimize maaş ödenmektedir.

Öğrencilerimiz, bu sürede, Maaşlı Eğitim Programı ile 16,500 TL kazanır.

Anlaşmalı bankalarımız tarafından sağlanan OTS (Okul Taksit Sistemi) ile eğitim ücretini 6 ila 9 ay arasında, kredi kartına ihtiyaç duymadan taksitlendirebiliyorlar.Maaşlı Eğitim Programı sayesinde Eğitimini taksitlendiren öğrencilerimiz, eğitim ücretinin maaşları kadar kısmını aldıkları maaş ile geri alıyorlar.
Program, lise mezunu ve Akademi’ye devamlılık gösteren tüm öğrencilerimiz için geçerlidir.
Maaşlı eğitim programına dahil olan öğrencilerimiz; 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununda belirtilen “aday, çırak, çırak ve işletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilerden bakmakla yükümlü olunmayanlar sigortası” doğrultusunda mesleki sigorta altında bulunur.
Bu doğrultuda meslek hastalığı ya da iş kazası durumlarına karşı yapılan bu sigorta emeklilik sürecine etki etmez.
Öğrencilerimiz, Maaşlı Eğitim Programı ile indirimli ulaşım, sinema, tiyatro, müzekart… gibi tüm “öğrenci hakları”ndan yararlanabilmektedir.

Sude İstil

Dijital

Tuğçe Demircan

Televizyon