MAAŞLI EĞİTİM PROGRAMI

Erolcan Gürbulak

Televizyon

Sıla Kesenci

Gastronomi

Derslere katılım ve devamlılık sağlayan her öğrencimiz, Akademi’de eğitimleri devam ederken “Maaşlı Eğitim Programı”na dahil olup maaş almaya başlayacaktır.
Öğrencimizin, Maaşlı Eğitim Programı’na katılarak maaş alabilmesi için en az lise mezunu olması gerekmektedir; derslere katılım ve devamlılık sağlanması zorunludur. Bu şartlara sahip olan tüm Acunmedya Akademi öğrencileri Program’a katılabilmektedir.
Evet, üniversitede lisans veya ön lisans eğitimleri devam eden öğrencilerimiz Program’a katılabilmektedir.
Öğrencimiz, Akademi’de, eğitiminin birinci ayını doldurduğunda Maaşlı Eğitim Programı’na katılmaya hak kazanmaktadır ve Program’a girişi yapılmaktadır.
Öğrencilerimiz, Akademi eğitimlerinin birinci ayından itibaren Program’a dahil oldukları takdirde maaş almaya başlamaktadır.
Maaşlı Eğitim Programı’nda, öğrencilerimize, asgari ücretin yarısı tutarında maaş ödemesi yapılmaktadır.
Asgari ücrete zam gelmesi durumunda, öğrencilerimize yaptığımız maaş ödemesi aynı oranda artmaktadır.
Evet, öğrencilerimiz staj yeri değişikliği yapabilmektedir.

Öznur Karabayır

Dijital

Dilara Şahin

Gastronomi

Evet, 3 aylık eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, bu sürede Maaşlı Eğitim Programı ile aldığı maaşı, mezun olduktan sonra yeni staj yerinde de almaya devam etmektedir.
Öğrencilerimiz, bu program sayesinde, sigorta ve maaş yükü olmadığından, staj yapacağı yer ile daha kolay anlaşma imkanı bulabilmektedir.

Firmalar, işe alacağı adaylar arasından 3 ila 6 ay boyunca birlikte çalıştığı kişileri öncelikli olarak tercih ederler.

 

Maaşlı Eğitim Programı süresi: 6 aydır. Program dahilinde, 6 ay boyunca öğrencilerimize maaş ödenmektedir.

Öğrencilerimiz, bu sürede, Maaşlı Eğitim Programı ile 15,500 TL kazanır.

Anlaşmalı bankalarımız tarafından sağlanan OTS (Okul Taksit Sistemi) ile eğitim ücretini 6 ila 9 ay arasında, kredi kartına ihtiyaç duymadan taksitlendirebiliyorlar.Maaşlı Eğitim Programı sayesinde Eğitimini taksitlendiren öğrencilerimiz, eğitim ücretinin maaşları kadar kısmını aldıkları maaş ile ödeyebiliyorlar.

Program, lise mezunu ve Akademi’ye devamlılık gösteren tüm öğrencilerimiz için geçerlidir.
Maaşlı Eğitim Programı’na dahil olan tüm öğrencilerimizin 5510 sayılı kanuna göre staj sigortası yapılmaktadır. 6764 sayılı kanun kapsamında meslek ve teknik öğrenim gören stajyerlerin meslek hastalığı ya da iş kazası durumlarına karşı yapılan bu sigorta emeklilik sürecine etki etmez.

Stajyer sigortası öğrencinin staj yapacağı iş yerinde herhangi bir meslek hastalığı ya da iş kazalarına maruz kalmaması için yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz, Maaşlı Eğitim Programı ile indirimli ulaşım, sinema, tiyatro, müzekart… gibi tüm “öğrenci hakları”ndan yararlanabilmektedir.

Sude İstil

Dijital

Tuğçe Demircan

Televizyon