Dijital

YouTuber Doğan KABAK, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Talks etkinliğinin konuğu; bir milyonu aşkın abonesi olan ve YouTube kanalını kendi ismiyle yöneten YouTuber Doğan KABAK’tı.

Sadece YouTuber değil, önceden AutoCar ve Evo dergilerinde editör şefliği yapmış olan Doğan KABAK, bir takım gazetecilik deneyimlerinin ardından kendi dergisi olan Top Gear’i kurdu fakat bu dergi dönem şartlarından dolayı uzun soluklu olamadı. Aynı zamanda Doğan KABAK, birçok ralli ve pist yarışına katılarak derece almış bir yarışmacıdır. Uzun yıllardır kendi ismiyle açtığı YouTube kanalında yaptığı otomobil testlerini, denemelerini ve incelemelerini yayınlamaktadır. Ayrıca Exxen’de yayınlanan “Exatlon Türkiye” programına da yarışmacı olarak katılmıştır.

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi eğitmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Talks etkinliğinde Doğan KABAK, ilham veren kariyer hayatından ve YouTube mecrasına nasıl girdiğinden bahsederken hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Yaptığı işi aynı zamanda yaşam biçimi haline getiren Doğan KABAK, YouTube dünyasına para kazanma kaygısıyla girmediğini, stratejisini kendi günlük hayatında “Ben bunu izler miyim?” düşüncesiyle belirlediğini ifade etti. Kendisini çekerken heyecanlandığı, kısa videolar çekerek ilerlediğini ve asıl ilerlemesindeki teşvik unsurlarının abone sayısı ve yorumlar gibi faktörler olduğuna değindi. Bu dünyaya girmek isteyen öğrencilere, kendi aldığı eğitimlere ve tecrübelerine dayanarak, yeni başladıklarında kötü yorumların da sizi geliştirici nitelikte olup bazılarına dikkat etmeleri gerektiğini ancak daha sonraları o tarafa çok odaklanmayıp bir sonraki videolarını düşünmeleri gerektiği önerisinde bulundu. Bunun yanında, videoların açık, herkes tarafından anlaşılır ve insanların kendi olması gerektiği de önerilerine ekledi.

Bu işin bir formülü olmadığını söyleyen Doğan KABAK, içerik bulmada çok zorluk çekmemesini gazetecilik ve dergi geçmişinden geldiğini, planlı ve programlı ilerlemesinin sebebi olduğunu söyledi.

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencileri Doğan KABAK ile edindiği yararlı bilgileri, tavsiyeleri, tecrübelerini keyifli diyaloglar içerisinde paylaştı. Kendi gelecek planları hakkında ipuçları verdi. Samimi ve keyifli bir Talks etkinliği ile öğrencilere iz bıraktı.

Back to list