Dijital

Onur Güvenatam’dan Acunmedya Akademi Öğrencilerine Staj

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi, her hafta birbirinden değerli konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Prodüksiyondan çekim ekibine tamamen bir öğrenci organizasyonu olan Talks’un bugünkü konuğu, karakter odaklı dizi denildiğinde ilk akla gelen başarılı yapımcı Onur Güvenatam idi.
Ezber bozan yapımlarıyla dizi anlayışına farklılık getiren yapımcı; sektöre nasıl başladığını, başarı prensiplerini, tecrübelerini ve sektörle ilgili bilinmeyen kamera arkasındaki birçok detayı öğrencilerle paylaştı.

Talks’un moderatörlüğünü yapan Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Mutlay’ın da sorularıyla öğrenciler için keyifli ve ilham verici bir sohbet gerçekleştirildi.

Neden olamayacağını söyleyen %95’i değil, diğer %5’i arıyoruz.


Yaptığı çalışmaları kolay kolay beğenmediğini dile getiren Güvenatam, her ne kadar dışarıdan öyle gözüktüğünü söylese de her zaman daha fazlasını istediğini ve sınırlarını zorladığını dile getirdi. Bu sektöre atılmak isteyen insanlara çok önemli tavsiyelerde bulunan Onur Güvenatam: “Bir işe kalkıştığınızda, çevrenizdeki insanların %95’i neden yapamayacağınızı, bu işin neden başarılı olamayacağını anlatır. Ve insanların %95’i de ne yazık ki vazgeçer. O geriye kalan %5, yanınızdan asla ayırmamanız gereken insanlar olmalı, size inanan, sizi teşvik eden insanları asla kaybetmeyin, onlara sıkı sıkı sarılın” dedi.

“Psikolojiye her zaman ayrı bir merakım, hevesim hep oldu”
16 yaşından beri psikoloğa gittiğini belirten Güvenatam: “Gülseren Hoca benim doktorumdu Ankara’da. Orada konuşa konuşa, dinleye dinleye hep kendimi geliştirmeye devam ettim bu konuda.” dedi. Kendisi için mutluluğun da üzüntünün de çok fantastik duygular olmadığını belirten Güvenatam, bu tarz duyguların çok küçük yerlerde bile bulunabileceğini dile getirdi. “Bizim dizilerdeki karakterler de izleyiciye bunu yansıtıyor aslında” diyerek yapımlarındaki karakterlerin aktarmak istediği duygu ve düşüncenin değerini vurguladı.

“Acunmedya Akademi Öğrencilerine OGM Pictures’ın kapıları her zaman açık”

Şu anda 4 projesi yapımda olan Onur Güvenatam, OGM Pictures bünyesinde kalabalık bir ekiple çalıştığını dile getirdi. “Çok titizim ve her şeyin en iyisi olmasına önem veriyorum. Burada benimle çalışmak isteyen öğrenci arkadaşlarımın bu mesleğe benim gibi sevgiyle ve aşkla yaklaşması gerekiyor ve bizim kurumumuzdaki tüm arkadaşlar bu kültüre sahip.” dedi. Kurum kültürlerine uyan tüm Acunmedya Akademi öğrencilerine kapılarının her daim açık olduğunu söyledi.

Keyifli sohbeti sonrası öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Onur Güvenatam, sorulara sempatik yaklaşımı ve samimi cevaplarıyla keyifli bir ortam yarattı. Öğrencilerin enerjisinden çok etkilendiğini söyleyen Güvenatam, öğrencilere verdiği staj sözünü dile getirerek ayrıldı.

Back to list