Dijital

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de Influencer Esintisi

Instagram dünyasının aktif ismi, muhabir, sunucu, “Exatlon Challenge Türkiye” şampiyonu Burçe Yağmur KARABAL, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Talks etkinliğinin konuğu oldu.

Sosyal medya yolculuğu, Infleuncer olma serüveni, genç yaşında edindiği tecrübeleri, yaşadığı güzellikleri ve ilham olabilecek nasihatleri ile çok sıcak bir sohbet gerçekleştiren Yağmur KARABAL, özellikle dijital bölümündeki öğrencilerimize ilham kaynağı oldu.  Samimiyeti ve enerjisi ile dinleyicilere hoş bir sohbet yaşattı.

Spor Muhabirliği

KARABAL, üniversiteden mezun olunca babasının mühendislik firmasında çalışmaya başladı. Dinamik karakteri onu farklı alanlara yönlendirirken spikerlik eğitimi almaya başladı. Spikerlik eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Beşiktaş TV’ye başvurdu. Ailecek çok koyu Beşiktaş’lı olan Yağmur KARABAL’ın başvurusu olumlu yanıt alınca, ailesini de bu yönde ikna etmesi pek zor olmadı. Böylece Beşiktaş TV’de çalışmaya başladı. Özellikle Vodafone Arena’dan yaptığı Instagram paylaşımları ile takipçi kitlesine Beşiktaş taraftarını da ekledi. Bu dönemde Instagram’dan nelerin etkileşim getirdiğini anlamaya çalışarak, bazı taktikler geliştirdi.

Acun Medya Yolculuğu

Arkadaşlarının önerisi ile Acun Medya’nın ‘Exatlon Challenge’ formatına katıldı. Bu yarışmanın kendi özgüveninin artmasında çok büyük bir katkısı olduğunu belirtti. Acunmedya’nın sektördeki önemini anlatan Influencer, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’nin de öğrenciler için büyük şans olduğunu ifade etti.

‘Bizim zamanımızda başlamış olsaydı 3-4 kere katılırdım.’

Yağmur KARABAL’ın derslere katılma isteği ve ileriki dönem Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’ye öğrenci olarak gelme fikri dahi öğrencileri heyecanlandırdı.

Kendinizin Farkına Varın

Öğrencilerin soruları genellikle sosyal medya yolculuğunda başarının sırrı ile ilgili olduğundan, Yağmur KARABAL özellikle dijital ile ilgilenen öğrencilerimiz için birçok öneride bulundu. Kullanılan sosyal medyanın algoritmasını iyi bilmenin ve ona uygun davranmanın şart olduğunu da vurguladı.

Bu mecrada network kurmanın, çevre edinmenin, ihtiyacı doğru belirlemenin ve fark yaratmanın ne kadar önemli olduğunu kendi tecrübesiyle ifade etti. Trendleri takip ederek ve uygulamaların güncellenen yeni özelliklerine uygun daha çok içerik üreterek bir adım önde olabileceklerini vurguladı. Başarılı olmada anahtarının eleştiri ve sürekli gelişim olduğunu belirten Yağmur KARABAL, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencilerine “kendinizin farkına varın ve azimle çalışın” önerisinde bulundu.

Back to list