Dijital

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de 2. Dönem Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi 2. dönem öğrencilerinin mezuniyet töreni, Nişantaşı Üniversitesi konferans salonunda büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Acun Medya yöneticileri, eğitmenler, öğrenciler ile Talks etkinliklerindeki konuşmacılar da mezuniyet törenine katılım gösterdi. Törendeki tüm hazırlıklar Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencileri tarafından yapıldı.

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi 2. dönem televizyon, dijital ve gastronomi öğrencileri yoğun bir dönemi geride bırakıp diplomalarını almaya hak kazandılar. Açılış konuşması için Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan MUTLAY konuşmasında; pırıl pırıl gençlerin karşısında yer almaktan çok gururlu ve mutlu olduğunu, geleceğe olan inanç ve umutlarının buradaki gençlerle her geçen gün arttığını belirtti.

MUTLAY, “Sadece ülkemizde değil, dünyada da gençlerin ortak problemi hayalleriyle işlerinin örtüşmemesi. İşte Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi tam da bu sebeple sizlerin hayali işiniz olsun diye kuruldu.” sözleriyle öğrencilerden büyük alkış aldı. Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi olarak Dijital, Televizyon ve Gastronomi bölümlerinde yeni iş ve staj imkanları için büyük firmalarla iş birliği yaptığını söyledi. Gökhan MUTLAY, konuşmasını “Böylesine önemli ve hayırlı bir vizyona bizleri ortak ettikleri için Acun ILICALI ve Nişantaşı Üniversitesi Eğitim Vakfı Kurucusu Levent UYSAL’a teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek bitirdi.

Gökhan MUTLAY’ın konuşmasının ardından öğrencilerin dönem boyunca geçirdikleri keyifli anların videosu paylaşıldı. Dijital, televizyon ve gastronomi bölümlerini temsilen sahneye çıkan öğrencilerimiz duygularını paylaştılar. Dijital bölüm temsilcilerinden Gökçe ÖSKAN, Toykan GÖKGÖZ, Kübra SANCAK, Emrah GÖK ve Alican ÖTER; İleri Televizyonculuk bölüm temsilcilerinden Seçil KARTAL ve Osman Oğuz GÖÇEN; Gastronomi bölümü temsilcilerinden Zülfiye KELEŞ ve Taner ALICI konuşmalarında uygulamalı eğitimin katkılarına değinerek, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de bulunmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Temsilci öğrencilerimizden Gökçe ÖSKAN, konuşmasında “Eğitime başladığımız günden bu güne kadar geçen 2 aylık süre de kendimize çok fazla şey kattık. Bilmediğimiz, bildiğimizi sandığımız, yanlış bildiğimiz her bilgiyi burada en ince ayrıntısına kadar öğrenme fırsatı bulduk.” sözlerine yer verdi.

Temsilci öğrencilerimizden Toykan GÖKGÖZ, “Yeni dönemde burada eğitim alacak arkadaşlarımız! Burayı sadece bir eğitim kurumu olarak değil aynı zamanda bir aile olarak da görün.” sözleriyle Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’ye katılacak yeni öğrencilere seslendi.

Temsilci öğrencilerimizden Kübra SANCAK, “Öğretmenim ve akademik yolculuğuna da devam eden bir öğrenciyim. Eğitim ve dijitali birleştirmek adına Acunmedya Akademi ailesine katıldım. Buradaki eğitim süresince farklı alandan geldiğimi bir gün olsun hissetmedim.” sözleriyle hayalinin işi olması için çıktığı bu yolda çok mutlu olduğunu belirtti.

Temsilci öğrencilerimizden Emrah GÖK, “E-ticaret ve Sosyal Medya sektöründe 10 yıllık aktif birikime sahip biri olarak aranızdayım. Kariyerimde daha sağlam, daha profesyonel bir bakış açısı ile kendimi geliştirme imkanı buldum.” sözleriyle veri odaklı reklamcılığı öğrendiklerine vurgu yaptı.

Temsilci öğrencilerimizden Alican ÖTER, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi için “Ben Salesforce adminiyim. Ben CRM ve Salesforce alanında çalışmak istiyorum dememi sağladı. Benim için gerçekten bundan değerli bir şey olamaz.” sözlerine yer verdi.

Temsilci öğrencilerimizden Seçil KARTAL, “Gelişime, yeniliğe, sürekli dinamik ve enerjik bir sektöre adım atmış olmam kişisel gelişimimi ve bu sektörde tecrübe kazanarak yoluma devam etmemi sağladı.”sözleriyle memnuniyetini belirtti.

Temsilci öğrencilerimizden Osman Oğuz GÖÇEN, “Burada öncelikle hocalarımızın bizlere öğrettiği temel kural ekip olmamızdı. Ekip olmadan hiçbir şeyi tek başına yapamayacağımızı öğrendik.” sözleriyle ekip ruhunu vurguladı.

Temsilci öğrencilerimizden Zülfiye KELEŞ, “Hiç mutfak tecrübem yoktu. Mutfağa ilk adımımı Acunmedya Akademi’de attım. Şimdi kendime dönüp baktığımda ne kadar geliştiğimi fark ediyorum. Başarıya giden yolda adım adım ilerliyorum.” sözleriyle teşekkürlerini iletti.

Temsilci öğrencilerimizden Taner ALICI, “Buradan ayrılırken hayallerimin aslında bir kartopuyken çığ gibi çoğaldığını görüyorum ve bu süreçte kontrolün tamamıyla bende olmasının haklı sevinç ve gururu içindeyim.” sözleriyle duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Mezuniyet gecesinde Acun ILICALI’nın törene katılımı ile renkli anlar yaşandı. Konuşmasında tüm öğrencileri tebrik ederek böyle bir oluşum içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Dijital, Televizyon ve Gastronomi bölümlerinin dereceye giren öğrencileri diplomalarını Acun ILICALI’nın elinden alma şansına sahip oldu.

Törene katılan tüm öğrenciler teker teker sahneye çıkarak diplomalarını eğitmenlerinden aldılar. Duygu dolu anların yaşandığı mezuniyet töreninde öğrenciler bol bol fotoğraf ve video çekerek bu mutlu anlarını ölümsüzleştirdiler. Dijital İçerik ve Yayıncılık, Sosyal Medya Reklamcılığı, CRM ve Salesforce, Prodüksiyon, Post Prodüksiyon, Görüntü, Kurgu ve Gastronomi bölümlerindeki eğitmenler de sahnede yerlerini alarak öğrencilerin heyecanına ortak oldular.

Gastronomi Bölümü Önlük Giydirme töreninde “Masterchef Türkiye” şeflerimiz; Mehmet YALÇINKAYA, Somer SİVRİOĞLU ve Danilo ZANNA Gastronomi bölümü öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilere şef önlüklerini takdim ettiler.

Mezuniyet töreninin sonunda, Acun ILICALI’nın da katılımıyla tüm eğitmen ve öğrenciler Gastronomi bölümünün özel bir menü oluşturarak sunduğu ikramları tatmak için Gastronomi Bölümü Fuaye Alanı’na geçtiler. DJ performansının müzikleriyle öğrenciler mezuniyetlerinin keyfini çıkartarak geceyi sonlandırdılar.