Blog, Televizyon

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Öğrencileri Exxen’e Fikir ve Projelerini Sundu

Yapımcılık ve yönetmenlik geçmişiyle sektöre ismini yazdıran Exxen Genel Müdürü Ümmü BURHAN, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencilerinin organize ettiği Talks etkinliğinde öğrencilerle buluştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan MUTLAY’ın moderatörlüğünde, öğrencilerin yoğun ilgisi ve sorularıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

26 Kasım Cuma günü yapılan etkinlikte öğrenciler, duayen yapımcı ve yönetmene hem sektöre hem de Exxen’e dair tüm merak ettikleri soruları sorma imkanı buldular.

Gazetecilikten Yönetmenliğe Bir Başarı Serüveni

İlk öğrencilik yıllarında yola gazeteci olmak üzere çıktığını fakat eğilim ve yeteneklerine göre zaman içinde televizyon dünyasına kendisini daha yatkın hissederek yönetmenlik adımlarını katettiğini belirten Ümmü BURHAN, öğrencilere sektörün her alanını deneyimlemenin ve işin mutfağına hakim olmanın sağladığı avantajları da anlattı.

“Exxen’de Türünün En İyilerini Sunuyoruz”

Exxen’in yakında bir yılını tamamlamak üzere olduğunu belirten BURHAN,  “İlk yılımızda çok iyi bir ilerleme kaydettik. 1 milyonu aşkın abone sayısına ulaştık. Biz bir kıyaslama yaparak yola çıkmadık. Markamızı globale taşımak ve yerli içeriği yerli bir dijital platformda izleyiciye sunmayı amaçladık. Deneye deneye ilerledik.” ifadelerini kullandı.

Bir öğrencinin Exxen’e nasıl içerikleri kabul ediyorsunuz? sorusuna, yeniliklere ve özgün projelere her zaman açık olduklarını söyleyerek, ” Türünün en iyilerini seçmek ve izleyiciye kaliteli içeriği sunmak için çalışıyoruz.” dedi.

“Bizden Daha Şanslısınız”

1997 yılından 2001 yılına dek yayın hayatına devam eden ve o dönemin teknolojik imkanları ile televizyonculuk tarihinde, dijital efektler kullanılarak çekilen fantastik dizi türünde  ilk örnek sayılan Ruhsar dizisinin yönetmeni Ümmü Burhan, bu mesleğe adım atmak isteyen günümüz gençlerinin, özellikle Acunmedya Akademi öğrencilerinin uygulamalı eğitim imkanları sebebiyle kendilerinin döneminden çok daha şanslı olduklarını dile getirdi. Öğrencilere fikirlerini geliştirmeye özen göstermelerini öneren BURHAN, özgün fikirlerin her devirde önemli olduğunu ve bu fikirleri projeye dönüştürmek için çaba gösterenlerin her zaman başarıya ulaşacaklarını hatırlattı.

“Fikir ve Projelerimizi Exxen’e Nasıl Sunabiliriz?”

Geçtiğimiz günlerde Acun ILICALI’nın öğrencileri ziyaretinde, Exxen ve bünyesindeki tüm medya şirketlerinin kapılarının Acunmedya Akademi öğrencilerine her zaman açık olduğu sözünü hatırlatan öğrenciler tarafından, “kendilerinin dijital platforma uygun fikirlerini Exxen’e nasıl sunacakları” konusu Talks’ta en çok sorulan sorulardan biri oldu. 

Bunun üzerine Exxen Genel Müdürü, öğrencilerin bu girişimci ruhu ve fikirleri için sevincini dile getirdi. Ardından öncelikle Akademi yönetimi vasıtasıyla bu fikirleri Acun Medya’ya iletebileceklerini söyledi. 

Her projenin titizlikle inceleneceği sözünü alan öğrenciler, proje ve fikir üretme konusunda kendilerine cesaret verdiği için BURHAN’a sevgi ve teşekkürlerini ilettiler.

Acunmedya Akademi öğrencilerinin yüksek enerjisi ve heyecanıyla karşılandığı için mutluluk duyduğunu ifade eden Ümmü BURHAN, sektördeki engin tecrübeleri ve önerileriyle öğrencilere ilham ve motivasyon kaynağı oldu.