Dijital

Dünya Devi WPP Öğrenci Zirvesi, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de…

WPP Öğrenci Zirvesi, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de gerçekleşti.

Öğrencilerimiz için iş ve staj imkanı sağlamak üzere GroupM İnsan Kaynakları Müdürü Tuğba AYDIN ile görüşme yapıldı.

Dünya’nın en büyük iletişim holdingi WPP, 3 bin ofisi ile dijital pazarlama ve reklam sektöründe küresel bir dev. Bünyesinde bulundurduğu reklam ajansları, medya planlama ve satın alma firmaları, araştırma, sosyal, dijital gibi mobil ajanslar ile halkla ilişkiler, marka danışmanlığı şirketleri sayesinde Dünya’da toplam 180 bin çalışanı ile hizmet vermekte. Dünya devi WPP’nin Türkiye’de ise, bu uzmanlık alanlarında faaliyet gösteren toplam 23 şirketi mevcut. WPP, müşterilerine entegre bir iletişim, deneyim, ticaret ve teknoloji fırsatı sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor. WPP Ajansları, 110 ülkede, Fortune Global 500 listesindeki 325 müşteri ile ödüllü işlere imza atıyorlar.

WPP Öğrenci Zirvesi, WPP Turkey & GroupM yöneticilerinden Aysun SAYIN öncülüğünde Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi eğitmenleri ve öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşti. WPP grubunun Türkiye’de önde gelen ajansları; Ingage, Hogarth Worldwide, GroupM firmalarının yöneticileri firmaları hakkında bilgiler verdi. Bu bilgiler doğrultusunda öğrencilerin merak ettikleri soruları cevapladı.

WPP Öğrenci Zirvesi’nin ilk bölümünde konuklar; kariyer yolculuklarındaki kilometrelerini, birikimlerini, şirket misyon ve vizyonlarını öğrenciler ile paylaştılar.

-Yaratıcı çalışmaları hayata geçirmek için zanaat, içgörü ve teknolojiyi birleştiren Hogarth Worldwide şirketinden prodüksiyon yöneticisi Meltem KÖSE, WPP Öğrenci Zirvesi’nde Hogarth Worldwide’ı anlattı.

2008 yılında Londra’da kurulmuş Hogarth Worldwide; film ve reklam çoklama konusunda toplam 29 ülkede yer alan Dünya’nın en büyük yapım network şirketlerinden biridir.

-Yeni nesil pazarlama ajansı olan Ingage’den Dijital Pazarlama CHRO’su Pınar PEKER EKİN, WPP Zirvesi’ne konuk oldu ve Ingage’i detaylıca öğrencilere tanıttı.

Ingage; Koç Topluluğu ve WPP ortaklığı ile 2018’de kurularak teknoloji, strateji, medya olmak üzere üç ana kategori üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yurt dışına açılmak isteyen yurt içi markaların e-ticarete nasıl giriş yapacaklarına dair danışmanlık hizmeti veriyor.

-Dünyanın önde gelen medya yatırım kuruluşu olan WPP’nin ana kuruluşlarından GroupM’den İnsan Kaynakları Uzmanı Zeynep ÖZAKAY ve alanında birçok deneyime sahip GroupM’de İnovasyon Sorumlusu Berk UDER, WPP Öğrenci Zirve’sine konuk oldular.

GroupM; üç ana ilkeyi kendisine prensip edinmiştir. Bunlardan birincisi WPP bünyesinde olmanın sunduğu dayanak ve sığınak. İkincisi, GroupM’in müşteri odaklı bakış açısına sahip olması. Üçüncüsü ise, markalara yaratıcı bakış açısı ile yaklaşması. Çalışanlarının adaptasyonunu, çevre kültürünü önemseyen ve  toplumsal fayda güden nadir şirket kültürüne sahipler.

– GroupM’den konuğumuz İnovasyon Sorumlusu Berk UDER, bir yandan dijitalleşen dünyada verinin öneminden bahsederken bir yandan da deneyimlerimizin çalışma hayatındaki önemini vurguladı. Öğrencilere hata yapmaktan asla korkmamalarını tavsiye etti.

WPP Öğrenci Zirvesi’nin ikinci bölümünde ise öğrenciler sorularına cevap bulurken, interaktif bir sohbet gerçekleşti.

WPP Öğrenci Zirvesi, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’nin ev sahipliğinde yoğun öğrenci katılımı ile gerçekleşti. Öğrenciler için iş ve staj imkanı sağlamak üzere GroupM İnsan Kaynakları Müdürü Tuğba AYDIN ile görüşme imkanı sağladılar.