Blog, Etkinlik

Acunmedya Akademi Öğrencilerinden Ayak Tenisi Turnuvası

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencileri, “Ayak Tenisi Turnuvası” düzenlediler. Nişantaşı Üniversitesi NeoTech kampüsünde yer alan kapalı spor salonunda düzenlenen turnuvanın tüm prodüksiyonu Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. A ve B grubu olarak iki sahada toplam 8 adet takım oluşturulan müsabakada her takım 3 kişiden oluşturuldu.

Akademi Öğrencilerinden Yüksek Katılım

Turnuvaya, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencilerinden yedek oyuncularla birlikte toplam 40 kişi katılım sağladı.

Turnuvaya, Acunmedya Akademi’den Prodüksiyon, Post-Prodüksiyon, Görüntü, Dijital İçerik ve Yayıncılık bölümleri katıldı. Her bölümün kendi içinde takımlar oluşturduğu karşılaşmalarda heyecanlı ve eğlenceli anlar yaşandı.

Öğrenciler, bu turnuvada çok eğlendiklerini, arkadaşlarıyla çok sıkı maçlar yaparak dostça ama çok çekişmeli iyi maçlar çıkardıklarını ifade ettiler.

Şampiyonluk Dijital İçerik ve Yayıncılık Öğrencilerinde

2’si Scoreboard ve 2’si Saha hakemi olmak üzere 4 hakemin yönettiği turnuvada birinci takım Dijital İçerik ve Yayıncılık öğrencilerinden oluşan Rebels takımı oldu. İkinci takım, Görüntü bölümünden Boynu Bükükler takımı, üçüncü takım ise Prodüksiyon bölümünden Boom takımı oldu.

“Bu turnuva bir öğrenci organizasyonu olduğu için bizim için çok değerli”

Dereceye giren öğrencilere, ödüllerini Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Mutlay, Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Vahit Baylan, Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Kurumsal İletişim Koordinatörü Sema Özevin takdim etti.

Mutlay; öğrencilerin kendi organizasyonunu yapmasının çok değerli olduğunu ve bu turnuvanın bir öğrenci organizasyonu olduğu için duydukları gurur ve mutluluğu dile getirdi.

Nişantaşı Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Vahit Baylan, öğrencilerin Üniversiteye hareketlilik, eğlence ve enerji getirdiklerini söyleyerek Akademi öğrencilerine teşekkür etti.

Acun Ilıcalı’ya açık çağrı

Tek hedeflerinin Acun Ilıcalı’nın takımı ile maç yapmak olduğunu belirten Turnuvanın şampiyonu Rebels takımı, “Acun bey yoğun programından vakit yaratabilir ve bize bir maç şansı verebilirse çok mutlu oluruz” dedi.

Turnuva’nın organizasyon komitesinin başında yer alan Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Prodüksiyon Bölümü öğrencisi Emre Arık, birincisini gerçekleştirdikleri turnuvayı geleneksel hale getireceklerini, organizasyon görevini de diğer dönemler devrederek bir gelenek başlatacaklarını ifade etti.

Ayak tenisi nedir? Ayak tenisi nasıl oynanır?

Son senelerin yükselen trendlerinden biri olan ayak tenisi veya Futnet olarak da bilinen Footballtennis, futbolla oynanan bir spordur. İçeride veya dışarıda bir mahkemede alçak bir ağa bölünebilen ve rakipler dışında topun vücudunun herhangi bir bölümü ile topa vuran bir puan kazanmaya çalışan iki rakip takımla oynanabilen bir top oyunudur.

Ayak tenisi tekler, çiftler veya üçler şeklinde oynanır. Setler 11 veya 21 sayıda sonuçlanır. İki set alan maçı da kazanır.

Oyuncular topa kolları ve elleri ile dokunamazlar fakat omuzlar dahil vücudun tüm kısımları ile dokunabilirler. Takımlar üç dokunuş ve yerde iki zıplama ile sınırlandırılmışlardır. Topu karşı tarafa göndermeden önce tüm vuruşların yapılmasına gerek yoktur. Top tek vuruşta da karşı tarafa gönderilebilir.