Dijital

Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programını Konuştuk

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi duyulduğu andan itibaren çok merak edildi, çok konuşuldu. En çok merak edilen ve en çok sorulan soru da “staj ve iş garantisi var mı?” oldu.

Bu konuyu ve aklımızdaki birçok soruyu kaynağından öğrenmek için  Akademi Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Mutlay’a sorduk.

Gökhan Hocam, herkesin merak ettiği soruyu hiç dolandırmadan sorayım. Staj veya İş garantisi var mı? 

Ben de dolandırmadan cevap vereyim, eğer eğitimde başarılı olursanız, evet var.

Cevap net oldu ama bunu biraz açar mısınız?

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi başarıya odaklı öğrenciler yetiştiren ve teşvik eden bir yapıyla, sektörün önemli bir ihtiyacı olan nitelikli ve eğitimli iş gücü yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.
Öğrencilerimizin uygulamalı eğitimlerle donanımlı birer mezun olmaları birincil önceliğimizdir. Bu doğrultuda başarı kriterlerimizi çok yüksek seviyede tutuyoruz ve her öğrencimiz bir başarı puanıyla mezun oluyor.
Başarı puanı her bölüm için ayrı kriterlere sahip olmakla birlikte öncelikli olarak devam mecburiyetini çok önemsiyor ve %90 oranında tutuyoruz.
Ayrıca öğrencimizin takım uyumu, projeleri ve eğitmen değerlendirmesi gibi birçok kriterin ortalaması da başarı puanını etkiliyor.

 

Devamsızlık yaparsa öğrenci diploma alamaz mı?

Devamlılık ve katılımcılık Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterlerden biridir. Bu yüzden devamlılığı %90’ın altında olan öğrencilerimiz, sadece Katılım Belgesi alabiliyor ve maalesef işe yerleştirme programına dahil olamıyor.


Devamlılık neden bu kadar önemli?

Öğrencilerimiz çocuk değil kendi sorumluluklarını alabilecek birer bireyler. Eğitimine 3 ay bile odaklanamayan veya kendisini adayamayan öğrencinin iş hayatında başarılı olması çok zor.  Öğrencilerimizin başarılı olması, donanımlı birer mezun olmaları dediğim gibi bizim birinci önceliğimiz.


Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı Nedir?

Başarılı öğrencilerimizin mezun olduktan sonra iş hayatına doğrudan ve sektöre avantajlı bir giriş yapabilmesi adına akademimiz tarafından kurulan bir kariyer merkezi programıdır. Kariyer merkezimiz, Acunmedya Akademi işe yerleştirme programı kapsamında, Akademi networkünde olan ve sektörün önde gelen firmaları ile anlaşmalar yapar, CV havuzu oluşturur, öğrencilerin gelişimini yakından takip ederek güncellemelerini yapar ve gerekli mülakat görüşmeleri gibi operasyon süreçlerini yöneterek öğrencinin işe yerleştirilmesini sağlar.


Tüm süreç Akademi tarafından mı yürütülüyor?

Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı, iş fırsatlarını sürekli takip eden ve başarılı öğrencilerimizin mezun olduktan sonra da kariyer yolculuklarında destek olan Acunmedya akademi Kariyer Merkezi uzman ekibi liderliğinde yürütülmektedir.


İşe Yerleştirme Programında maaş alabiliyor muyuz?

Adı üzerinde, İşe Yerleştirme Programı bir staj değil, doğrudan ücretli çalışma programıdır.

Yani başarılı mezunlarımız olarak doğrudan maaş alacaksınız. Deneme sürecini iyi değerlendirmelisiniz. Kadroya alınmanız, sizinle işveren arasındaki anlaşmaya bağlıdır.