Blog, Etkinlik

Acunmedya Akademi 5. Dönem Açılış Günü Rekor Katılımla Gerçekleşti

Yüzlerce öğrencinin başarı hikayeleri ile dolu 4 eğitim dönemini geride bırakan, Acunmedya Akademi 5. eğitim dönemi açılış programı rekor bir katılımla gerçekleşti.

Yeni eğitimler ile birlikte öğrenci sayısını arttıran Acunmedya Akademi’nin Açılış Programı  Gökhan Mutlay’ın ilham verici bir konuşma ile başladı.

Herkes Hayallerini Gerçekleştirmek İstiyor

Gökhan Mutlay: “İstemek tek başına yeterli değil, herkes başarılı olmayı, hayallerini gerçekleştirmeyi istiyor, ama herkes başaramıyor. Başaranla başaramayan arasındaki tek fark disiplin. 

Yoğun geçecek 3 aylık bir sürece başlıyoruz. 2023 yılı yeni bir hayata başladığınız bir yıl olsun, 2023 sizin yılınız olsun. Bunu başarmak için disipline sahip olmalı, ve doğru alışkanlıklar edinmelisiniz. Alışkanlıklarınız kaderinizi belirler.”

“Çözüme ve Olumluya Odaklanın”

Gökhan Mutlay: “Bu dönem daha sıkı bir ön değerlendirme uyguladık. 5. Dönem Öğrencilerimizin hepsi ön görüşmeler ve mülakatlardan geçerek bugüne geldiler. Artık hepimizin yapacağı tek şey hedefe odaklanmaktır. Ormanın içinden ince bir patikadan hızla geçerken ağaçlara bakarsanız, ağaca çarparsınız, patikaya bakarsanız yolunuza devam edersiniz. Süreçlerde aksilikler olabilir, Akademi’de bazı şeyler istediğiniz gibi gitmeyebilir.

Sorunlara bakarsanız, onlara saplanırsınız, çözümlere odaklanırsanız, yolunuza devam edersiniz.  Naçizane tavsiyem hayatta o ince patikaya bakmanız, ve yolunuza, hedefinize devam etmeniz.

Yeni dönem hepimiz için hayırlı, uğurlu olsun.”

Açılış Programı Bölümlerin Oryantasyonu ile Devam Etti

Açılış konuşmasının ardından Oryantasyon Programı başladı ve Akademi’nin idari kadrosu öğrencilerimizle tanıştı; kurallar, programlar ve eğitim süreci ilerleyişi ile ilgili bilgi verildi. 

Televizyon, Gastronomi ve Dijital Bölümlerimizin eğitmenleri öğrencilerimizle tanıştı ve ders içerikleri hakkında kısaca ön bilgi verdiler. 

Geleneksel açılış selfie’si ile program coşkulu bir şekilde sona erdi.

 

 

Tüm öğrencileri ve eğitmenlerimize harika bir eğitim dönemi dileriz. 

İlgili Yazılar