Blog, Etkinlik

Acun Ilıcalı Rüzgarı Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Eylül dönemi öğrencileriyle buluşan Acun ILICALI, büyük coşku ile karşılandı. Öğrencilerin yüksek enerjisi ve ilgisi karşısında sürprizlerini açıklayan ILICALI, öğrencilere iş ve staj imkanı sağlayacaklarını belirtti.

“Sizinle bir araya gelmekten çok mutluyum” 

Öğrencilerle bir araya gelmekten büyük keyif alan Acun ILICALI “Mutlaka sizlerle tanışmak istedim. Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum.” diyerek öğrencilerle samimi bir sohbete başladı.

Acunmedya Akademi projesinin başladığı günden bu yana çok fazla ilerleme kaydettiğini belirten ILICALI “Kendimizi sürekli geliştirdiğimiz bir eğitim macerasına atıldık. Hatalarımızdan dersler çıkararak bu yolda devam ediyoruz. Mesela ilk olarak bölümlerimizin kontenjanını azalttık. Bu çok iyi oldu. Sayı arttıkça öğrencilerimiz üzerindeki konsantrasyonumuz da zorlaşıyordu. İlk dönemden aldığımız en önemli ders bu oldu. Her ne kadar yoğun bir talep görsek de, öğrencilerimize daha verimli olabilmek için kontenjanlarımıza sınırlama getirdik.” vurgusunu yaptı.

“Akademideki hedefimiz arkadaşlarımızın yeteneklerini keşfetmek ve onlara faydalı olmak”

Acun ILICALI, öğrencilerin eğitim aldıkları bölümlere yönelik en doğru ve yararlı çalışmaları yaptıklarını belirtti. Televizyonculuk, Dijital ve Gastronomi bölümlerindeki öğrencilerin iş ve staj imkanlarını sadece Acun Medya’nın karşılamayacağını, birçok dost şirketler ile görüşme yaptıklarını ifade etti.

“Bizim bu akademiyi kurarken maddi bir beklentimiz hiçbir zaman olmadı. Buradan ne kazanırız diye düşünmedik. Bütün misyonumuz ‘kendimize katabileceğimiz yetenekler var mı, arkadaşlara biz bir fayda sağlayabilir miyiz?’ oldu.”

Hayatın her alanında, başarılı olmanın önemine değinen Acun ILICALI “Takdir edersiniz ki tüm akademi ve okullarda başarı önemli bir faktördür. Başarılı olanlar her zaman daha avantajlı olur.” sözleriyle Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’de başarı puanının bir kriter olduğunu yineledi.

“Mesela Dijital bölümündeki yetenekli arkadaşlarımızı bizim dost şirketlerimizle buluşturduk ve onların geleceğine büyük katkı sağlayacak görüşmeler yaptık. Sürekli gelişen teknolojilerle beraber, Dijital bölümündeki arkadaşlarımızın geleceği çok parlak. Bu açıdan çok mutluyum.”

“Dominik Kapıları Acunmedya Akademi Öğrencilerine Açıldı”

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi Televizyonculuk bölümü öğrencilerine staj sürprizi yapan ILICALI, büyük bir jest yaptı. Yetenekli öğrencilerden 20-25 kişiyi Dominik’e götüreceğini ve oradaki öğrencilerle kendi ekibinin özel olarak ilgileneceğini açıkladı. Dominik’in çok farklı bir deneyim olduğunun da altını çizdi. “Dominik’te çalışmak için mental olarak hazır olmak gerekir.” ifadesiyle öğrencileri zorlu bir staj döneminin beklediğini söyledi.

Stajını başarıyla tamamlayan öğrencilerin ise, Acun Medya bünyesinde çalışmaya devam edeceğinin müjdesini verdi.

 “Mezunlarımızın Neredeyse Hepsi İşe Yerleşmiş Durumda”

Acun ILICALI, mezun öğrenciler ile ilgili “Önceki dönem Dijital Bölümü mezunlarımızın %80’ine yakın kısmı işe yerleşmiş durumda. Gastronomi öğrencilerimizin ise neredeyse hepsi mezun olmadan bile çalışmaya başladı. Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi’nin çok yeni bir kurum olduğunu hesaba katarsak; ben, iyi bir konumda olduğumuzu düşünüyorum.” sözleriyle öğrencilerin her zaman arkasında olduğunu vurguladı.

Sektörle ilgili de açıklamalarda bulunan ILICALI “Bu yolda en önemli şey, insanın kendini doğru analiz edebilmesi. İnsanların iki yanlışı var; kendilerini ya çok yukarıda ya da çok aşağıda görüyorlar.” sözleriyle de herkesin kendisine tarafsız bir gözle bakması gerektiğini belirtti.

 “İyi Bir Muhabir Olmak Varken Neden Kötü Bir Haber Spikeri Olayım Ki?”

Kendi tecrübelerinden örnekler veren Acun ILICALI “Ben muhabirken haber seslendiriyordum. Çok da kötüydüm ama haber spikerlerinin bir ağırlığı, bir prestiji var diye bu yolda devam etmek istiyordum. Sonra gördüm ki ben insan ilişkilerinde iyiyim ve olduğum gibi bir insanım. İyi bir muhabir olmak varken neden kötü bir haber spikeri olayım ki?” sözleriyle insanın severek yaptığı ve daha başarılı olabileceği bir işte çalışmasının önemini vurguladı.

Acun ILICALI “Hangi işi yaparken zevk aldığınızı düşünün. Sabaha kadar sıkılmadan kurgu yapabilir misin mesela?” sorusuyla da öğrencilerin eğitim süreçlerinde istek ve yeteneklerine göre ilerlemesi gerektiğine dikkat çekti.

Acun ILICALI, kendisiyle konuşmak ve fotoğraf çektirmek isteyen öğrencilerini de kırmadı. Böyle bir ortamda bulunan Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi öğrencilerinin memnuniyetleri ise gözlerinden okunuyordu.