Etkinlik, Gastronomi

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi ve JRE İş Birliği

Somer Sivrioğlu
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi olarak Uluslararası Gastronomi Platformu JRE’nin (Jeunes Restaurateurs) Yönetim Kurulu Üyeleri ve değerli şeflerimizi misafir ettik. Jeunes Restaurateurs (JRE) ile iş birliğimizin ikinci toplantısında, birlikte gerçekleştireceğimiz projelerin detaylarını konuştuk.

Acunmedya Akademi CEO’su Gökhan Mutlay ve Gastronomi Bölümü Eğitmen Şeflerimiz; JRE Türkiye Temsilcisi İnanç Atılgan, MasterChef Türkiye’nin sevilen yüzü ve Efendi Kurucu Şefi Somer Sivrioğlu, Lokanta Göktürk’ün Kurucu Şefi Muhsin Ertürk, Vinolus Şarapları’nın Kurucusu Oluş Molu ve Türk Alman Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Emre Can ile bir araya geldi.

Bir Prestij Sembolü Olarak JRE

Michelin Yıldızlı Şeflerin de içinde yer aldığı JRE, dünya çapında gastronomi alanındaki saygınlığı ile biliniyor. JRE, şeflerin ve restoran işletmecilerinin sürekli gelişimi ve mükemmelliği hedeflerken; özellikle genç şeflerin eğitimine destek sağlıyor.

Sıkı bir seçim sürecinden geçen restoranların ve şeflerin dahil olduğu platform; mutfak sanatlarındaki yenilikçiliğe, hizmet kalitesine ve sürdürülebilirlik uygulamalarına önem veriyor. Üye restoran ve şeflerin; yaratıcılığını, yeteneklerini ve profesyonel tutkularını destekliyor.

Akademili Genç Şefler Dünya Sahnesine Çıkıyor

JRE ile gerçekleştirdiğimiz ikinci toplantımızda; genç şeflerimizin, yeteneklerini dünya çapında sergilemelerini hedefleyen projelerin detaylarını konuştuk.

Acunmedya Akademi Gastronomi Bölümü öğrencilerimiz, JRE’nin uluslararası prestijini taşıyan önlüklerini giyecek ve dünya standartlarında bir eğitim alacaklar.Bu birliktelik, Acunmedya Akademi Gastronomi öğrencilerimize; uluslararası mutfak sanatları sahnesinde rekabet edebilen, başarılı şefler olmaları yolunda rehberlik edecek.

Somer Sivrioğlu
Michelin Yıldızlı Şefler ve Uluslararsı Fırsatlar

Gastronomi dünyasının önde gelen profesyonelleri ve Michelin yıldızlı şeflerle düzenleyeceğimiz etkinlikler, genç şeflerimiz için uluslararası network edinme şansı sağlayacak. Dünya standartlarındaki eğitimimiz ile öğrencilerimiz, yurt dışında çalışma ve staj fırsatı yakalayacak.

Türk Mutfak Sanatlarının Yeni Elçileri

Acunmedya Akademi ve JRE iş birliği hem şefler hem de gastronomi tutkunları için bir ilham kaynağı olmanın ötesinde; Türkiye’nin, gastronomi alanındaki uluslararası imajını da güçlendiriyor. Türk mutfak kültürünün global çapta elçileri olacak genç şeflerimiz; Acunmedya Akademi ve JRE’nin öncülüğünde, gastronomi dünyasında yeni bir dönemin kapılarını aralıyor.

Yeni Projeler Yolda

Acunmedya Akademi olarak; Türkiye’deki genç yeteneklere dünya standartlarında eğitim vererek, onların uluslararası başarılar kazanmalarına yardım ediyoruz. JRE ile yaptığımız iş birliği ile yeni bir dönemin kapısı açıldı. Akademimiz; Michelin yıldızlı şeflere ve gastronomi dünyasının önde gelen profesyonellerine ev sahipliği yapacak.

Somer Sivrioğlu

Diğer Etkinlikler