Etkinlik, Televizyon

Seslendirme Sanatçıları Birtanem Candaner ve Kadir Özübek ile MasterClass!

Kadir-Ozubek-Birtanem-Candaner
Federal Film Akademi’den Bitanem Candaner ve Kadir Özübek’i MasterClass’ta ağırladık. Konuklarımız, Televizyonculuk Bölümü öğrencilerimizle sektör deneyimlerini paylaştılar ve öğrencilerimizin sorduğu tüm soruları büyük bir samimiyetle yanıtladılar.

Birtanem Candaner ve Kadir Özübek kimdir?

Kadir Özübek: 1998 yılında dublaj ve seslendirme hayatına başladı ve Walt Disney Türkiye dahil olmak üzere birçok karaktere ve reklam filmine de sesiyle hayat verdi.

Birtanem Candaner: Türkiye’nin ilk bale koreografı ve ilk baletlerinden olan Sait Sökmen’in ısrarıyla 1980’de ritmik jimnastiğe başladı. Balkanlarda Türkiye’yi temsil etme hakkını alıp milli mayo giydi. 1986 yılında Yeşilçam filmleriyle seslendirme yapmaya başladı.

MasterClass’ta Ne Konuştuk? 

Birtanem Candaner ve Kadir Özübek, MasterClass Etkinliğimizde diksiyon, hitabet, dublaj ve seslendirme hakkında bilinmesi gereken tüm detayları öğrencilerimizle paylaştılar.

Birtanem Candaner, dublaj yaparken gülmenin ve ağlamanın zorluklarından bahsetti. Bu tür seslendirmelerde en önemli konunun diyafram olduğunu ve diyaframı nasıl kullanmamız gerektiğini anlattı. Öğrencilerimiz ile diyafram egzersizlerini uyguladı ve yöntemi öğretti.

Kadir Özübek ile Birtanem Candaner, öğrencilerimizle seslendirme çalışmaları yaptılar ve tüm teknikleri aktardılar.

MasterClass sonunda, öğrencilerimiz konu hakkındaki tüm sorularına cevap buldular.

Kadir Özübek-Birtanem Candaner

İlgili Yazılar