Dijital, Etkinlik

Pınar Keleş ile E-Ticaret Konuştuk

Ticimax, Head of Digital Marketing Pınar Keleş Talks’ta Dijital Bölümü öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

Kariyer Yolculuğunuzu Anlatır Mısınız?

Pınar Keleş: “Arkeolog olmak istemiştim ancak sonra tercihler değişti. İşletme ve pazarlama okudum. Ticimax’ta denk geldik, satış kısmında başladık. Reklam ve pazarlama departmanlarında devam ettik. Şu anda da birlikte yolculuğumuza devam ediyoruz.”

Ticimax’in Yolculuğu Nasıl?

Pınar Keleş: “14 yıldır sektörde hizmet veriyoruz. 360 derece e-ticaret çözümleri sunuyoruz. Eğitim ve sunduğumuz hizmetler ile de uçtan uca yönetimini yapabileceğiniz bir sistem.

Satmak istediğiniz bir ürün var. İhtiyaçları belirliyoruz. Pazarlama ve diğer çözümlerle alakalı iş ortakları ile ilgili çalışıyoruz.

Farklı paketler sunuyoruz. İhtiyacınıza ve ilerleyişinize göre seçimler yapıyorsunuz.”

E-Ticaretin Avantajları Nedir?

Pınar Keleş: “Hepimiz kullanıcıyız ancak bir taraftan satış da yapıyoruz. Bir mağazadaki deneyimi dijitalde de yaşamak istiyoruz. Geliştirilen özellikler, sunulan çözümler farklı deneyimler yaşamanızı sağlıyor. Mağazada bir vitrine bakıyorsunuz mesela e-ticarette de aynı şekilde farklı platformlardan farklı ürünler inceliyorsunuz. Farklı yollardan olsa da karar verme süreciniz esasen aynı.

Amatör olarak akrilik boya çalışmaları yapıyorum. İçerikleri hazırladım ve Ticimax’te satışa sunmaya başlayacağız. Böylece işin 2 tarafını da deneyimliyorum.”

Akademi Öğrencileri için Ayrıcalıklarınız Neler?

Pınar Keleş: “Bizimle irtibata geçmek isterlerse Akademi aracılığıyla ulaşabilirler. Çok güzel işler yapacağımıza eminim. Stajları konusunda da yardım etmekten mutluluk duyarız.”

İlgili Yazılar