Etkinlik, Televizyon

Türkiye’nin En Tecrübeli Yapımcı ve Yönetmenlerinden İzzet Öz MasterClass’ta!

İzzet Öz; Post Prodüksiyon, Prodüksiyon ve Teknik Prodüksiyon öğrencilerimize interaktif bir MasterClass verdi.


İzzet Öz Kimdir?

İzzet Öz, Türk sinema sektöründe uzun yıllar boyunca yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. Öncelikle yapımcılık kariyerine odaklanan Öz, daha sonra yönetmenlik alanında da kendini geliştirdi. Yönetmenlik kariyerine 1999 yılında “Bir Demet Tiyatro” adlı televizyon dizisi ile başlayan İzzet Öz, daha sonra “Ejder Kapanı”, “Zenne Dancer” ve “Saklı” gibi önemli filmlere imza attı. Bu filmleriyle ulusal ve uluslararası pek çok festivalde ödüller kazandı. İstanbul Uluslararası Film Festivali’nin kurucularından biri oldu ve festivalin yönetim kurulu başkanlığını da yürüttü. İzzet Öz, Türk sinema sektörüne yaptığı katkılar nedeniyle pek çok kez ödüllendirildi. Kendisi, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nın (TÜRSAK) kurucu üyelerinden biridir ve sanat yönetmeni Cemal Erez Ödülü gibi pek çok ödülün sahibidir.

İzzet Öz Kariyerindeki En Önemli İşleri Öğrencilerimizle Paylaştı!

Öz, öğrencilerimize kariyerinin en üst noktasına ulaşmasını sağlayan projelerinin süreçleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Yapmış olduğu sunumda Post Prodüksiyon, Prodüksiyon ve Teknik Prodüksiyon ekiplerinin birlikte çalıştığında ne kadar iyi işler çıktığını gösteren örnekler verdi. Planlı ve programlı çalışmanın önemini vurgulayan Öz, bu çalışma şeklinin öğrencilerimizin yaşamlarına büyük katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Öğrencilerimiz İzzet Öz ile geçirdikleri dört saatin ardından iş hayatına, yapımcılığa ve yönetmenliğe dair bilinmeyenleri öğrendiler. MasterClass’ın ardından Öz’e yönelttikleri sorular ile kafalarındaki bulutları temizlediler.

İlgili Yazılar