Genişletilmiş Yazılım Uzmanlığı Eğitimi

Neden Yazılım Uzmanlığı Eğitimi?

Yapay zekadan internet sitesine mobil uygulamalardan online uygulamalara geniş seçenekler sunan sektörde, yurt içi ve yurt dışında çalışma imkanı bularak yüksek maaşlar kazanabilirsiniz.

Bilişim sektöründe yazılımcı olarak çalışmak, iş bulma potansiyelini artırmak, çalıştığı alandaki yenilikleri öğrenmek, kendi projelerini geliştirmek ve sektörün evden çalışma, yurt dışına çalışma gibi avantajlarından faydalanmak isteyen kişiler yazılım uzmanlığı eğitimi alarak süreci hızlandırabilirler.

Acunmedya Akademi’de kariyerinize hızlı ve temeli sağlam bir başlangıç yapabilir, kendinizi geliştirmek ve çalışma alanınızda özgüven kazanmak adına uzman eğitmenlerimizden rehberlik ve tavsiyeler alabilirsiniz.

Toplam eğitim içeriği; 260 saat, 26 hafta, haftada 10 saattir. Eğitimlerin başlangıcında, 260 saatin içinde olmak üzere, 60 saatlik bilgisayar bilimi dersi verilecektir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Sektörde hızlıca yer almak ve alanında uzmanlaşmak isteyen herkes bu eğitimi tamamlayarak firmalarda yerini alabilir ve hızlıca dijitalleşen dünyada ilk adımlarını atabilir. Yüksek maaş yelpazesi ve işe alım sürecindeki hızı sebebiyle Yazılım Uzmanlığı Eğitimi analitik yeteneği olanlar için ön plana çıkmaktadır. 

Eğitim sonunda katılımcılar, algoritma oluşturabilecek, web, mobil ve desktop için yazılım projelerinde yer alabilecek, veritabanı iletişimi ve sorgularını sağlayabilecek, proje versiyonlama ve yayınlama süreçleri hakkında deneyime sahip olabilecek, yazılım projelerinde başlangıç seviyesinden itibaren yer alabileceklerdir.

Hangisinde Uzmanlaşmalıyım? BackEnd mi? FrontEnd mi?

FrontEnd geliştirme konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz web sitelerin arayüzlerini kodlayabilecek, modern JavaScript kütüphaneleri ile çalışmayı öğrenecekler.

BackEnd geliştirme konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz ise .NET Core öğrenerek platformdan bağımsız uygulama geliştirme konularında deneyim kazanacaklar.

Eğitim içerikleri ve alan seçme konusunda bilgi edinmek için webinar’larımız yapılacaktır.

Öğrencilerimiz, seçtikleri alandan bağımsız olarak eğitim öncesinde bilgisayar bilimi dersi alacaklar. Eğitim boyunca profesyonel geliştiricilerin kullandıkları araçları tanıyacak ve uygulamalar yaparak deneyim kazanacaklar.

Öğrencilerimiz eğitim sonunda seçmedikleri alan konusunda da bilgi sahibi olacak ve kariyerlerini şekillendirirken koordineli çalışmak zorunda oldukları diğer alanın dinamiklerine de hakim olabileceklerdir.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

-Scratch
-C# veya Python
-Diziler
-Algoritmalar
-Veri Yapıları
-Veri Tabanları
-HTTP
-Temel HTML, CSS ve JS
-Client ve Server
-Git ve Cloud Git sağlayıcılar (Github, Bitbucket vb.)
-HTML
-Design Handoff araçlarının tanıtımı ve kullanımı
-CSS
-Front End Stil kütüphaneleri (Bootstrap vb.)
-Javascript (ES6)
-jQuery
-React JS
-Bundler araçları ve kullanımı
-Yayınlama süreçleri
-Git ve Cloud Git sağlayıcılar (Github, Bitbucket vb.)
-C# Programlama
-MSSQL
-Dapper & Entity Framework Core
-Asp.Net Core MVC
-Asp.Net Core Web API
-Javascript (ES6, jQuery)
-Yayınlama süreçleri

Eğitimi alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Maaşlı eğitim programı, katılımcının eğitimi devam ederken maaş almasını sağlayan bir programdır. Akademi’ye devamlılık gösteren, lise mezunu olan her katılımcı, eğitimin 1.ayı dolduğunda programa dahil olarak maaş almaya başlayacaktır.Maaşlı eğitim programı devamlılık gösteren her öğrencimiz için 6 ay sürmektedir.Devamlılık gösteren her öğrencimiz eğitim ücretinin 16,500 TL’sini geri almış olacaktır.Eğitime katılmadığı günler öğrencinin maaşından kesilecektir.Daha fazla detay için ‘maaşlı eğitim programı’nı inceleyin.
Eğitim, Mart 2023 tarihi için planlanmaktadır.
Eğitimlerimiz yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin stüdyolarında ve bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak yapılmaktadır.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
Yazılım Uzmanlığı Eğitimi’nin ana hedefi;

Seçeceği alanda iş olanağı arayan, büyük-orta-küçük ölçekli projelerde rol almak isteyen herkesi bu donanıma ulaştırmaktır.

FrontEnd Development Eğitimi’nde web uygulamaları geliştirme; BackEnd Development Eğitimi’nde ise .NET Core öğrenerek platformdan bağımsız, uygulama geliştirme konularında deneyim kazanacaksınız.

Eğitimin sonunda öğrencilerimiz seçtiği alana bağlı olarak donanımlı bir BackEnd Geliştirici veya FrontEnd Geliştirici olarak iş hayatına atılma fırsatına sahip oluyorlar.

Eğitimi tamamlayanlar; algoritma oluşturabilecek, web, mobil ve desktop için yazılım projelerinde yer alabilecek, veritabanı iletişimi ve sorgularını sağlayabilecek, proje versiyonlama ve yayınlama süreçleri hakkında deneyime sahip olabilecek, yazılım projelerinde başlangıç seviyesinden itibaren yer alabileceklerdir.

Katılımcılar; Şirket ve kurumların Yazılım Geliştirme Departmanları veya IT’lerinde Yazılım Uzmanı, FrontEnd Developer veya BackEnd Developer olarak firmaların yazılım departmanında uçtan uca profesyonel destek sağlayabilecek bir uzman olacaklardır.

Yazılım Uzmanlığı Eğitimi kampüs dışında da etütler ve projeler ile devam ettiğinden dolayı öğrencilerimizin kendi bilgisayarları ile katılmaları beklenmektedir.

Minimum sistem gereksinimleri: Windows veya Mac İşletim Sistemi, min. 16GB RAM.

Katılımcının bilgisayarına aşağıdaki programları yüklemesi gerekmektedir:

Temel Yazılım: Visual Studio 2022, Sql Server 2019 (Developer Edition),Visual Studio Code, Git,NodeJS, MongoDB

Backend: Visual Studio 2022, Visual Studio Code, Sql Server 2019 (Developer Edition), Git

Frontend: Visual Studio Code, NodeJS, MongoDB, Git

Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. Yazılım Uzmanlığı Eğitimi analitik düşünce yeteneği, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar. Sadece Katılım Belgesi alabilirler.

Dijital Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Dijital Bölümü eğitimleri ile Sosyal Medya ve Google Reklamcılığı, Dijital İçerik ve Yayıncılık, Kodlama, E-Ticaret, Dijital Müzik ve Ses Tasarımı gibi bir çok alanda çok çeşitli bilgiler, püf noktaları, teknikler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her biri alanında üstad kabul edilen ve sektör deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilen eğitimleri alın, dijital işiniz olsun.

Dijital Bölümü Eğitmenleri

Dijital İşin Olsun

LinkedIn’e 2021 verilerine göre geçen yıl, tüm sektörler bazında en hızlı büyüyen pozisyonların dijital alanındaki işler olduğu görüldü.

Bu alandaki iş fırsatlarında gerçekleşen talep artışının %52 olduğu tespit edildi. Tüm dünya dijitalleşirken bir uzman olarak sen de bu değişimden fayda sağlamaya hazır mısın?