Yapay Zeka Operatörlüğü Eğitimi

Neden Yapay Zeka Operatörlüğü Eğitimi?

Yapay zeka, günümüzde uzak gelecekteki “varsayımsal” kavram olmaktan çıktı. Her yönüyle “doğrudan” iş ve özel yaşamımızın içerisine dahil oldu.

Yapay Zeka Operatörlüğü; istenilen neticeyi kesin olarak anlamak, o neticeyi alabileceği en iyi yapay zeka teknolojilerini belirlemek ve etkin sonuç almak için doğru komut verebilmek üzerine çalışır.

Yapay Zeka Operatörlüğü’nün amacı, yapay zeka teknolojilerini kullanarak dijital içerik üretimini hızlandırmaktadır; ihtiyaçlar doğrultusunda yüksek kaliteli sorulardan oluşan bir kütüphane oluşturur, süreci otomatikleştirerek verimliliği artırır ve şirketin gider maliyetlerini düşürür.

Yapay Zeka Operatörlüğü yakın geleceğin en parlak meslekleri arasında yer alıyor. Bu mesleğin yurt dışında başlangıç maaşları yıllık 250.000 ila 335.000 dolar arasında değişiyor.

Toplam eğitim içeriği; 10 hafta, haftada 8 saat, toplam 80 saattir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Yapay Zeka, “dijital içerik üreticileri”nin en büyük destekçisidir. Günümüzde birden fazla platformda dakikada milyonlarca dijital içerik üretilmektedir. Kaliteli içerik üretim sürecini hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek sadece yapay zeka ile mümkündür.

Katılımcılar; yapay zeka kullanarak video, sosyal medya, içerik ve YouTube alanlarında bilgi ve tecrübeye sahip olacaktır. Yapay zeka yakın gelecekte her iş alanını domine edeceği için yapay zeka ile beraber çeşitli meslekler doğacaktır. Geleceğe hazır olmak isteyenler bu eğitime kesinlikle katılmalıdır.

Eğitim sonunda öğrencilerimiz, Yapay Zeka ile İçerik Üreticisi olmakla beraber geleceğin mesleği Yapay Zeka Operatörü olacaklardır. Özetle, yapay zeka teknolojileri ile içerik üretimi yapabilecek donanımı elde edeceklerdir.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

-ChatGPT’ye giriş
-ChatGPT temel Prompt kullanımı
-ChatGPT ile etkileşim
-ChatGPT’yi özelleştirme
-İleri seviyede konular
-ChatGPT ile video oluşturma
-AI ile görsel oluşturma giriş
-Midjourney temelleri
-Temel sahne oluşturma teknikleri
-Midjourney ileri seviye özellikler
-Yapay zeka sanatında ileri seviye
-Yapay zeka uygulamaları
-AI sanatının uygulamaları ve kullanım alanları
-DALL-E temelleri
-Dall-E ile ilk yapay sanat görselini oluşturma
-Prompt anatomisi
-Artistik özellikler
-Estetik stiller
-Renk
-Kompozisyon

Eğitimi alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Maaşlı eğitim programı, katılımcının eğitimi devam ederken maaş almasını sağlayan bir programdır. Akademi’ye devamlılık gösteren, lise mezunu olan her katılımcı, eğitimin 1.ayı dolduğunda programa dahil olarak maaş almaya başlayacaktır.Maaşlı eğitim programı devamlılık gösteren her öğrencimiz için 6 ay sürmektedir.Devamlılık gösteren her öğrencimiz eğitim ücretinin 16,500 TL’sini geri almış olacaktır.Eğitime katılmadığı günler öğrencinin maaşından kesilecektir.Daha fazla detay için ‘maaşlı eğitim programı’nı inceleyin.
Eğitim, Mart 2023 tarihi için planlanmaktadır.
Eğitimlerimiz yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin stüdyolarında ve bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak yapılmaktadır.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
Günümüzde birden fazla platformda dakikada milyonlarca dijital içerik üretilmektedir. Kaliteli içerik üretim sürecini hızlandırmak ve maaliyetleri düşürmek sadece yapay zeka ile mümkündür.

Eğitimin ana hedefi:
Katılımcıların; yapay zeka kullanarak video, sosyal medya, içerik ve YouTube alanlarında bilgi ve tecrübe edinmelerini sağlamaktır; alanına hakim Yapay Zeka ile İçerik Üreticisi ve Yöneticisi ve Yapay Zeka Operatörü yetiştirmektedir.

Katılımcılar bu eğitimle; yapay zeka kullanarak video, sosyal medya, içerik ve YouTube alanlarında bilgi ve tecrübeye sahip olacaktır. Yapay zeka teknolojileri ile içerik üretimi ve yönetimi yapabilecek, AI sayesinde kalite kaybı olmadan işi hızlandırabilme kabiliyeti kazanacaktır.

AI geleceğin mesleği olduğundan Prompt Uzmanlığı ile beraber çeşitli meslekler doğacaktır. Bu konuda bilgi sahibi olan kişiler danışmanlık vererek ek gelir elde edebilecektir.

Katılımcılar bu eğitimle; Yapay Zeka Operatörü olabilirler.

Yapay Zeka Operatörlüğü Prompt Uzmanlığı Eğitimi kampüs dışında da projeler ile devam ettiğinden dolayı öğrencilerimizin programa kendi bilgisayarları ile katılmaları beklenmektedir.
Katılımcılar, bilgisayarlarına Discord uygulaması yüklemelidir.
Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. Yazılım Uzmanlığı Eğitimi analitik düşünce yeteneği, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar. Sadece Katılım Belgesi alabilirler.

Dijital Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Dijital Bölümü eğitimleri ile Sosyal Medya ve Google Reklamcılığı, Dijital İçerik ve Yayıncılık, Kodlama, E-Ticaret, Dijital Müzik ve Ses Tasarımı gibi bir çok alanda çok çeşitli bilgiler, püf noktaları, teknikler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her biri alanında üstad kabul edilen ve sektör deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilen eğitimleri alın, dijital işiniz olsun.

Dijital Bölümü Eğitmenleri

Dijital İşin Olsun

LinkedIn’e 2021 verilerine göre geçen yıl, tüm sektörler bazında en hızlı büyüyen pozisyonların dijital alanındaki işler olduğu görüldü.

Bu alandaki iş fırsatlarında gerçekleşen talep artışının %52 olduğu tespit edildi. Tüm dünya dijitalleşirken bir uzman olarak sen de bu değişimden fayda sağlamaya hazır mısın?