Genişletilmiş Sistem ve Network Uzmanlığı Eğitimi

Neden Sistem ve Network Uzmanlığı Eğitimi?

Şirketlerin altyapılarınından ve dijital işleyişinden sorumlu olan bu iş dalı 20 kişi ve üzeri eleman çalıştıran bütün şirketlerde ihtiyaç dahilindedir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Sektörde hızlıca yer almak ve alanında uzmanlaşmak isteyen herkes bu eğitimi tamamlayarak firmalarda yerini alabilir ve hızlıca dijitalleşen dünyada ilk adımlarını atabilir. Yüksek maaş yelpazesi ve işe alım sürecindeki hızı sebebiyle Sistem ve Network Uzmanlığı Eğitimi analitik yeteneği olanlar için ön plana çıkmaktadır. 

Eğitim sonunda katılımcılar, bilişim sistemleri kurulumunu ve yönetimini öğrenmiş olacak. Böylece, Sistem ve Network Yönetimi’nde uzman olarak gelir sağlayabilecek, danışmanlık vererek  gelir elde edebilecektir.

Hangisinde Uzmanlaşmalıyım? Siber Güvenlik mi? İleri Sistem mi?

Sistem ve Network Uzmanlığı Eğitimi 2 aşamada tamamlanacaktır. Öğrencilerimiz eğitimin ilk aşamasında, ‘Temel Sistem Yazılımı’ öğrenerek uzmanlaşmak istedikleri alanı seçecek duruma geleceklerdir. Böylece öğrencilerimiz kendi gelecekleri ve kariyerleri konusunda kendi kararlarını vererek Siber Güvenlik ya da İleri Sistem Uzmanlıklarından tercih ettikleri ile eğitimlerinin ikinci aşamasına devam ederler.

Bu eğitim programında; 120 Saat Temel Eğitim ve 100 Saat Uzmanlık Eğitimlerine ek olarak 66 saat online etüt çalışması yapılmaktadır. Toplam eğitim içeriği 22 Hafta 286 Saattir.

Eğitimi Alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Maaşlı eğitim programı, katılımcının eğitimi devam ederken kurum ve firmalarda stajyer pozisyonunda çalışarak maaş almasını sağlayan bir programdır.Akademi’ye devamlılık gösteren, lise mezunu olan her katılımcı, eğitimin 1.ayı dolduğunda programa dahil olarak maaş almaya başlayacaktır.

Maaşlı eğitim programı süresince öğrencilerimiz asgari ücretin yarısı oranında maaş alacaktır.Maaşlı eğitim programı devamlılık gösteren her öğrencimiz için 6 ay sürmektedir.

Devamlılık gösteren her öğrencimiz eğitim ücretinin 16,500 TL’sini geri almış olacaktır.

Daha fazla detay için ‘maaşlı eğitim programı’nı inceleyin.

Eğitim, 17 Ekim 2022 tarihi için planlanmaktadır.
Yüz yüze eğitimler, İstanbul Maslak 1453’te bulunan İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te gerçekleştirilmektedir.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
Katılımcılar, Sistem Yönetimi ve Ağ Yönetimi konusunda temel eğitim bilgisi alır. Akabinde, Uzman Sistem Eğitimi’ne geçerek İleri Sistem veya Siber Güvenlik konusunda uzmanlık edinebilir.
Eğitimin sonunda öğrencilerimiz donanımlı bir Siber Güvenlik Uzmanı ya da İleri Sistem ve Network Uzmanı olarak iş hayatına atılma fırsatına sahip olurlar.

Eğitimi tamamlayanlar; bilişim sistemlerinin kurulumunu, yönetimini öğrenmiş; sistem yönetimi kapsamlı işlerde uzman olarak gelir sağlayabilecek, danışmanlık vererek gelir elde edebilecektir.

Katılımcılar bu eğitimle; Network planlama ve yönetimi, yazılım ve donanım alanlarında uçtan uca profesyonel destek sağlayabilecek bir uzman olacaklardır. Böylece, şirket ve kurumların IT’lerinde Sistem Uzmanı, Ağ Yönetimi Uzmanı, Sistem ve Ağ Yönetimi Sorumlusu olarak yer alabilirler.

Sistem ve Network Uzmanlığı Eğitimi kampüs dışında da etütler ve projeler ile devam ettiğinden dolayı öğrencilerimizin programa kendi bilgisayarları ile katılmaları beklenmektedir.

Minimum sistem gereksinimleri: MS Office (güncel), Min. Windows 10 İşletim Sistemi, min. 16GB RAM(32 GB RAM önerilen), 500 GB SSD.

Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir.Sistem ve Network Eğitimi analitik düşünce yeteneği, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.

Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar. Sadece Katılım Belgesi alabilirler.

Dijital Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Dijital Bölümü eğitimleri ile Sosyal Medya ve Google Reklamcılığı, Dijital İçerik ve Yayıncılık, Kodlama, E-Ticaret, Dijital Müzik ve Ses Tasarımı gibi bir çok alanda çok çeşitli bilgiler, püf noktaları, teknikler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her biri alanında üstad kabul edilen ve sektör deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilen eğitimleri alın, dijital işiniz olsun.

Dijital Bölümü Eğitmenleri

Dijital İşin Olsun

LinkedIn’e 2021 verilerine göre geçen yıl, tüm sektörler bazında en hızlı büyüyen pozisyonların dijital alanındaki işler olduğu görüldü.

Bu alandaki iş fırsatlarında gerçekleşen talep artışının %52 olduğu tespit edildi. Tüm dünya dijitalleşirken bir uzman olarak sen de bu değişimden fayda sağlamaya hazır mısın?