Sorular & Cevaplar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Eğitim nerede gerçekleşmektedir?

Eğitimlerimiz yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin stüdyolarında ve bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Uygulamalı eğitim ile kastedilen nedir?

Eğitimlerimiz ağırlıklı uygulamalı ve sektörden eğitmenlerle bire bir çalışmalar yapılarak gerçek deneyim fırsatları ile sunulmaktadır.

Eğitimi almak için herhangi bir ön koşul var mı?

Eğitimlerimiz, lise mezunu olan ve seçtiği mesleğe istek duyan herkes için uygundur. Bunun yanında tüm iş kolları kendi dinamikleri ve özelliklerini gerektirdiğinden dolayı, aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.

Ön görüşmeden geçemezsem, ödememi geri alabilir miyim?

Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.

Maaşlı Eğitim Programı Nedir?

Maaşlı Eğitim Programı, katılımcının eğitimi devam ederken maaş almasını ve tecrübe kazanmasını sağlayan bir programdır. Akademi’ye devamlılık gösteren, lise mezunu olan her katılımcı, eğitimin birinci ayı dolduğunda Program’a dahil olarak maaş almaya başlayacaktır.

Maaşlı Eğitim Programı süresince öğrencilerimiz 6 ay boyunca aylık 2.750 TL alacaktır. Maaşlı Eğitim Programı devamlılık gösteren her öğrencimiz için 6 ay sürmektedir. Devamlılık gösteren her öğrencimiz eğitim ücretinin 16.500 TL’sini geri almış olacaktır.Maaşlı Eğitim Programı’nı inceleyin.

Maaşlı Eğitim Programı’na katılabilmek için şartlar neler?

Öğrencimizin, Maaşlı Eğitim Programı’na katılarak maaş alabilmesi için en az lise mezunu olması gerekmektedir; derslere katılım ve devamlılık sağlanması zorunludur. 

Bu şartlara sahip olan tüm Acunmedya Akademi öğrencileri Program’a katılabilmektedir.

Finansal bir yardım ya da burs desteği var mı?

Özel bir burs bulunmuyor. Bankaların kredi kartlarına uygulanan özel taksitler, okul taksit sistemi ile öğrencilerimize tüm ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır.

Eğitim masrafımı, Maaşlı Eğitim Programı gelirim ile ödeyebilir miyim?

Anlaşmalı bankalarımız tarafından sağlanan OTS (Okul Taksit Sistemi) ile eğitim ücreti 6 ila 9 ay arasında, kredi kartına ihtiyaç duymadan taksitlendirilebiliyor. Maaşlı Eğitim Programı sayesinde eğitimini taksitlendiren öğrencilerimiz, eğitim ücretinin maaşları kadar kısmını aldıkları maaş ile ödeyebiliyor.

Taksitle ya da kredi kartıyla ödeme olacak mı?

Bankaların kredi kartlarına uygulanan özel taksitler ve okul taksit sistemi (OTS) ile öğrencilerimize tüm ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır.

Kayıt olmadan önce akademiyi ziyarete gelebilir miyim?

Evet, ziyarette bulunabilirsiniz. Kampüsümüzü ziyaret edip, imkanlarımızı deneyimlemenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

Eğitimi alacak kişilere sağlanacak ek faydalar nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’üne dahil oluyor, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme, soru sorma fırsatı yakalıyor ve kendi network’lerini oluşturuyorlar.