Sorular & Cevaplar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Eğitimi bitirdiğimde herhangi bir belge verilecek mi?

Evet, Acunmedya Akademi’den mezun olan ve her eğitime özgü belirlenen başarı kriterlerine uygun her katılımcıya uluslararası geçerliliği olan Nişantaşı Üniversitesi sertifikası verilecektir. Nişantaşı Üniversitesi onaylı bu sertifika, hem Türkiye’de hem de tüm dünyada geçerlidir.

Ayrıca Gastronomi öğrencileri için dünyanın her yerinde geçerli HACCP (Hazard Analysis Critical Control Points), Pest Control ve Hijyen sertifikaları verilecektir.

Eğitim nerede gerçekleşmektedir?

Eğitimlerimiz yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin stüdyolarında ve bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak işlenmektedir.

Uygulamalı eğitim ile kastedilen nedir? Eğitim nasıl gerçekleştirilmektedir?

Eğitimlerimiz ağırlıklı uygulamalı ve sektörden eğitmenlerle birebir çalışmalar yapılarak gerçek deneyim fırsatları ile sunulmaktadır.

Eğitimi almak için herhangi bir ön koşul var mı?

Eğitimlerimiz Televizyonculuk için 18, diğer bölümlerimiz için 16 yaşını doldurmuş ve mesleğe istek duyan herkes için uygundur. Televizyon bölümümüzde ön görüşme yapılmaktadır.

Bu eğitim katılımcılara iş bulmak, iş sahibi olmak konusunda nasıl bir katkı sağlayacaktır?

Eğitimlerimizi başarı puanı ile bitiren öğrencilerimiz doğrudan Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programından faydalanabilecektir.

Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı nedir?

Acunmedya Akademi sektörün önemli ihtiyacı olan nitelikli ve eğitimli eleman ihtiyacı yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda Nişantaşı Üniversitesi ve Acun Medya’nın network’ündeki şirketlerin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak ve başarılı mezun öğrencilerimizin sektöre hızlı bir giriş yapmasını sağlamak amacıyla Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı oluşturulmuştur.
Acunmedya Akademi İşe Yerleştirme Programı, iş fırsatlarını sürekli takip eden ve başarılı öğrencilerimizin mezun olduktan sonra da kariyer yolculuklarında destek olan Acunmedya Akademi Kariyer Merkezi uzman ekibi liderliğinde yürütülmektedir.

İşe Yerleştirme Programında maaş alabiliyor muyuz?

En fazla 3 aylık deneme süreci olarak başlayacak işiniz maaşlı olacaktır. Kadroya alınmanız, sizinle işveren arasındaki anlaşmaya bağlıdır.

 Eğitimler için herhangi bir ders kitabı ya da başka malzeme satın almam gerekecek mi?

Eğitimiz için gerekli olan tüm malzemeler akademi tarafından sağlanacaktır.
Eğitim boyunca yapılacak tüm çalışmalarınızı kaydetmeniz ve bu kayıtları eğitim bittikten sonra da kullanabilmeniz için kendinizin temin edeceği minimum 1 TB Harici Hard Disk ile eğitime katılmanız gerekmektedir..

Dijital İçerik ve Yayıncılık Bölümü Eğitimi’nde “tripod, gimble vb.” malzemeler ders müfredatı kapsamında gösterilecektir. Fakat öğrencilerimize bireysel olarak temin edilmeyecektir. Öğrencilerimiz isterlerse derse kendi envanterleri ile katılım gösterebilir.

Finansal bir yardım ya da burs desteği var mı?

Özel bir burs bulunmuyor. Bankaların kredi kartlarına uygulanan özel taksitler, okul taksit sistemi ve kefilsiz senet sistemi ile öğrencilerimize tüm ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır.

Kayıt olmadan önce akademiyi ziyarete gelebilir miyim?

Evet, ziyarette bulunabilirsiniz. Kampüsümüzü ziyaret edip, imkanlarımızı deneyimlemenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

Taksitle ya da kredi kartıyla ödeme olacak mı?

Bankaların kredi kartlarına uygulanan özel taksitler, okul taksit sistemi (OTS) ve kefilsiz senet sistemi ile öğrencilerimize tüm ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır.

Akademide ücretsiz eğitimler olacak mı?

Akademide ücretsiz workshop, seminerler ve masterclass’lar olacaktır.

Akademiye kayıt olduktan sonra vazgeçme imkanı var mı?

Sınırlı sayıda öğrenciye yer açabildiğimiz için  dersler başladıktan sonra cayma hakkı bulunmamaktadır.

Eğitim başlamadan 30 gün öncesine kadar kayıt iptali yapabilirsiniz. İptal ve İadelerde 30 gün sonrasında %10, son 2 hafta için %25, son 1 hafta için %50 cayma bedeli olarak işlem ücreti alınmaktadır.