Python ile Yazılım Geliştirme Eğitimi

Neden Python ile Yazılım Geliştirme Eğitimi?

Dünyanın en popüler dillerinden biri olan Python; dinamik olarak yazılan, nesne yönelimli, üst düzey bir programlama dilidir. Araştırmalara göre Python, çoğu insanın gelecekte daha fazla öğrenmek ve çalışmak istediği bir dildir. Python kodlaması günümüzün yazılım geliştirme dünyasında güçlü bir araçtır.

Bu eğitimde; uzman eğitmenlerle, kariyer ve proje odaklı hazırlanan müfredat üzerinden ilerlenmesi planlanmıştır.

Toplam eğitim içeriği; 260 saat, 26 hafta, haftada 10 saattir. Eğitimlerin başlangıcında, 260 saatin içinde, 60 saatlik bilgisayar bilimi dersi verilecektir.

Bu Eğitimi Kimler Almalıdır?

Python, dünya genelinde en kolay öğrenilen programlama dili olduğundan sadece yazılım geliştiriciler değil veri bilimcileri ve akademik araştırmacılar tarafından da popüler olarak kullanılmaktadır. Kolay kullanımı ve kompleks problemleri çözmede sunduğu basit yöntemleri sayesinde veri işleme, yapay zeka ve makina öğrenimi konularında oldukça popülerdir. Python ile rutin olarak yapılan çoğu işi otomatize edebilir, tekrar eden işleri yapmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Ülkemizde ve globalde, sektörde önde gelen birçok kurum Python kullanmaktadır. GitHub istatistiklerine göre dünyada JavaScript’ten sonra en çok tercih edilen programlama dilidir. Günümüzde en yaygın kullanılan yazılımların ve sosyal mecraların önemli bir bölümü Python ile geliştirilmiştir.

Acunmedya Akademi’de kariyerinize hızlı ve temeli sağlam bir başlangıç yapabilir, kendinizi geliştirmek ve çalışma alanınızda özgüven kazanmak adına uzman eğitmenlerimizden rehberlik ve tavsiyeler alabilirsiniz.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

-Scratch
-C# veya Python
-Diziler
-Algoritmalar
-Veri Yapıları
-Veri Tabanları
-HTTP
-Temel HTML, CSS ve JS
-Client ve Server
-Git ve Cloud Git sağlayıcılar (Github, Bitbucket vb.)
-Python
-Flask
-Django
-API Oluşturma
-SQL
-Javascript (ES6)
-Yayınlama Süreçleri

Eğitimi alacak Kişilere Sağlanacak Ek Faydalar Nelerdir?

Tüm öğrencilerimiz Acunmedya Akademi’nin geniş network’ünün içine girerek, eğitim süresince organize edilen Talks, Workshop ve MasterClass etkinlikleri sayesinde, sektör duayenleri ile bire bir tanışma, sohbet etme ve soru sorma fırsatı yakalayarak kendi network’lerini oluşturuyorlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Maaşlı eğitim programı, katılımcının eğitimi devam ederken maaş almasını sağlayan bir programdır. Akademi’ye devamlılık gösteren, lise mezunu olan her katılımcı, eğitimin 1.ayı dolduğunda programa dahil olarak maaş almaya başlayacaktır.Maaşlı eğitim programı devamlılık gösteren her öğrencimiz için 6 ay sürmektedir.Devamlılık gösteren her öğrencimiz eğitim ücretinin 16,500 TL’sini geri almış olacaktır.Eğitime katılmadığı günler öğrencinin maaşından kesilecektir.Daha fazla detay için ‘maaşlı eğitim programı’nı inceleyin.
Eğitim, Mart 2023 tarihi için planlanmaktadır.
Eğitimlerimiz yüz yüze gerçekleştirilmekte olup; İstanbul Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Campus’te bulunan, Acunmedya Akademi’nin stüdyolarında ve bilgisayar laboratuarlarında uygulamalı olarak yapılmaktadır.
Katılımcılar, NeoTech Campus’te yüz yüze öğrenecekleri teorik bilgilerle eş zamanlı, deneme uygulama yöntemli bir eğitim alacaklardır.
Python ile Yazılım Geliştirme Eğitimi’nin ana hedefi;

Seçeceği alanda iş olanağı arayan, büyük-orta-küçük ölçekli projelerde rol almak isteyen herkesi bu donanıma ulaştırmaktır.

Python ile Yazılım Geliştirme Eğitimi’nde platformdan bağımsız API ve uygulama geliştirme konularında deneyim kazanacaksınız.

Eğitimin sonunda öğrencilerimiz donanımlı bir Python Geliştirici olarak iş hayatına atılma fırsatına sahip oluyorlar.

Eğitimi tamamlayanlar; algoritma oluşturabilecek, web, mobil ve desktop için yazılım projelerinde yer alabilecek, veritabanı iletişimi ve sorgularını sağlayabilecek, proje versiyonlama ve yayınlama süreçleri hakkında deneyime sahip olabilecek, yazılım projelerinde başlangıç seviyesinden itibaren yer alabileceklerdir.

Katılımcılar; Şirket ve kurumların Yazılım Geliştirme Departmanları veya IT’lerinde Python Developer olarak uçtan uca profesyonel destek sağlayabilecek bir uzman olacaklardır.

Python ile Yazılım Geliştirme Eğitimi kampüs dışında da projeler ile devam ettiğinden dolayı öğrencilerimizin programa kendi bilgisayarları ile katılmaları beklenmektedir.

Minimum sistem gereksinimleri: Min. Windows 10 İşletim Sistemi, min. 16GB RAM, 500 GB SSD.

Katılımcının bilgisayarına aşağıdaki programları yüklemesi gerekmektedir:

Google Chrome, Visual Studio Code, Git, NodeJS, PyCharm Community Edition, MySql Server

Lise mezunu olan ve bu mesleğe istek duyan herkes için uygun bir eğitimdir. Yazılım Uzmanlığı Eğitimi analitik düşünce yeteneği, disiplin ve sıkı çalışma gerektirir. Bu sebeple aday öğrencilerimizin doğru karar verdiğinden emin olmak için öğrencilerimizle ön görüşme yapılmaktadır.
Ön görüşmenin olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz ödeme eksiksiz olarak iade edilir.
Derse devam Acunmedya Akademi’de çok önem verdiğimiz kriterler arasındadır.Bu nedenle devam durumu %90’ın altında olan öğrencilerimiz, Mezuniyet Belgesi alamazlar. Sadece Katılım Belgesi alabilirler.

Dijital Bölümü Hakkında

Acunmedya Akademi Dijital Bölümü eğitimleri ile Sosyal Medya ve Google Reklamcılığı, Dijital İçerik ve Yayıncılık, Kodlama, E-Ticaret, Dijital Müzik ve Ses Tasarımı gibi bir çok alanda çok çeşitli bilgiler, püf noktaları, teknikler ve araçlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her biri alanında üstad kabul edilen ve sektör deneyimine sahip uzmanlar tarafından verilen eğitimleri alın, dijital işiniz olsun.

Dijital Bölümü Eğitmenleri

Dijital İşin Olsun

LinkedIn’e 2021 verilerine göre geçen yıl, tüm sektörler bazında en hızlı büyüyen pozisyonların dijital alanındaki işler olduğu görüldü.

Bu alandaki iş fırsatlarında gerçekleşen talep artışının %52 olduğu tespit edildi. Tüm dünya dijitalleşirken bir uzman olarak sen de bu değişimden fayda sağlamaya hazır mısın?