Etkinlik, Televizyon

Ece Ilıcalı Kaya MasterClass’ta ACUNMEDYA Kurumsal İletişim Süreçlerini Anlattı

ece ilicali
ACUNMEDYA Kurumsal İletişim Müdürü Ece Ilıcalı Kaya; “kurumsal iletişim departmanı”nın tüm görev ve sorumluluklarını, işbirliği yaptıkları önemli markalardan örnekler vererek sürecin başından sonuna kadar detaylarıyla anlattı.


Ece Ilıcalı Kaya Kimdir?

Ece Ilıcalı Kaya: “Fransız Lisesi mezunuyum. Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü bitirdim. Stajlarımı yaptım. Staj süreçleri bence kurumları ve yapılan işi, iş tanımlarını gözlemleyebileceğiniz işlerin nasıl yapıldığını kavradığınız süreçler oluyor. Bu nedenle staj döneminde beklentiniz “tüm işi bana verecekler” falan olmasın. Bunu kabul ederek dönemi tamamlarsanız çok daha güzel ve verimli geçer.

Kurumsal İletişimin bana uygun bir departman olduğunu stajlarım sırasında anladım. 9 yıldır ACUNMEDYA’da çalışıyorum. Lisans sonrası Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptım.”

ece ilicali
ACUNMEDYA Kurumsal İletişim Departmanı İş Tanımı ve Süreçleri Nelerdir?

Ece Ilıcalı Kaya: “Departmanımız en genel anlamda ACUNMEDYA Gruplarının ve birlikte çalıştığı markaların olumlu / olumsuz iletişim süreçlerini yönetiyor. Bir proje yapılmaya karar verildikten sonra bizim departmanın işleri başlıyor. Sürekli gündemi takip etmek durumundayız. Aynı anda çok şeyi çok yönlü kontrol eden bir ekibiz. Direkt sorumlu olduğumuz markalar da var, kendi ekibi olan ve birlikte ilerlediğimiz markalar da var. İş alanlarımızı başlıklara ayırarak inceleyebiliriz.

Basın – PR alanında; bülten geçiyoruz, sosyal medya paylaşımlarının görsellerini / metinlerini seçiyor ve basına iletiyoruz.

Etkinlik ve Koordinasyon alanında; tüm organizasyonların detayları, planlanması ve yapılmasını sağlıyoruz. Ajanslarla çalışıyor, tanıtım ve reklam süreçlerini yönetiyoruz.

Dijital ve Sosyal Medya alanında; tüm paylaşımlarımızın içeriklerinin oluşturuyor ve kontrolünü yapıyoruz.

Doğal afetler, yanlış sosyal medya paylaşımları, yayın planlamada oluşabilen aksamalar, basın haberlerinin yanıltıcı ya da yanlış olması gibi kriz durumlarında da çözüm aksiyonu alıyoruz.

Acunmedya Akademi öğrencileri departmanımıza stajyer olarak geliyor, onlarla çalışmaya önem veriyoruz. Bize istediğiniz zaman Akademi aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.”

ece ilicali

İlgili Yazılar