Blog

Acunmedya Akademi

Haber Global 
Az Önce Konuştum 
Acun Ilıcalı & Candaş Tolga Işık 

Herkesin, özellikle Türkiye’de gazetecilik, iletişim, medya okuyan herkesin hayali seninle bir şekilde çalışmak, Acun Medya’nın içine girmek, burada büyük projelerin içerisinde olmak veya bir yerde İrem gibi, Bilgin gibi, oradaki çok önemli isimler gibi biri olabilmek. Acunmedya Akademi diye Akademik anlamda bu işin önünü açacak bir proje başlattın. Yani kendi çalışanlarını üniversiteden seçmeye başladın. Nasıl olacak? İnsanlar nasıl Acun Medya çalışanı olacaklar, yetenekleri varsa nasıl bir akademik yol bu? 

Nişantaşı Üniversitesi ile birlikte çok güzel bir proje hayata geçirdik. ‘’Acunmedya Akademi’’  
Şu anda baktığım zaman biraz fazla öğrenci ile ilk sezonu hayata geçirmişiz diye düşünüyorum.  
Üzülerek söylüyorum,  öğrenci sayısını azaltacağız. İlgimizi yoğunlaştırmak adına, daha çok ilgi gösterebilmek adına birçok öğrencimizi almayacağız. Bunun başka yolu yok.  

Çünkü biz herkese %100 bizde çalışırsın garantisi zaten vermiyoruz. Ama iş dünyamızda yararlanacağımız kaynak olarak doğru bir kaynak oluşturuyoruz. Bu arada gastronomi bölümündeki bütün öğrencilerimizin hepsi işe girmiş. %100.  
Yani gastronomiye kim girdiyse işe girmiş ki, bu olağanüstü bir başarı. Diğer tarafta da, televizyonculuk tarafında ön elemeler yaparak, sayıyı azaltarak daha az öğrenciye daha konsantre ilgi göstermek istiyoruz. Yani amacım eğer bir insanın hayatına dokunabiliyorsam ne mutlu bana. 

Ben hayatım boyunca en çok ne zaman mutlu oldum biliyor musun, insanları mutlu ettiğim zaman mutlu oldum. Benim en büyük mutluluğum bu. Ben hayatım boyunca yarışmalar yaptım ve herhalde belki binlerce insanın hayatına dokunmuşumdur. Bugün motosiklette biliyorsun Dünya Şampiyonluğuna giden kardeşimiz Yetenek Sizsiniz’den gelme. Aleyna Tilki Yetenek Sizsiniz’den gelme. Diğer tarafta İrem Derici O Ses’ten gelme. Ama onun dışında da birçok kardeşimize hem O Ses’te hem Yetenek Sizsiniz’de elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Şimdi bir de öğrencilerle. Hep okuyorum çünkü “Acun’da çalışsam, Acun Medya’da çalışsam” dedim ki bu yolu bir yerden açık tutalım. Biz de insan kaynağımızı buradan alalım, ailemize alacağımız insanları oradan rahatça seçebilelim. Yeteneği herkesin olmak zorunda değil bu arada. Televizyoncu herkes olamaz. Bizim gecemiz gündüzümüz yok. Yani nerede uyandığımı bilmiyorum ben. Bu kadar kendini adaman lazım. Bu herkesin yapabileceği bir iş değil. Ama uygunsa, yetenekliyse de ona bir şans verelim şeklinde bir hayalim var. Acunmedya Akademi’de çok başarılı bir sezon geçirdik, şimdi daha az öğrenciyle yine yeni sezon inşallah hayata geçireceğiz. Faydamız olabiliyorsa ne mutlu bize.  

İlgili Yazılar